ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו בטקס היובל להתיישבות: "לא נעקור - לא יהודים ולא ערבים"

ראש הממשלה אמר בטקס שנערך בגוש עציון: "נחזק את הבית בתנופה". בנט: "אין זמן טוב יותר להחיל ריבונות על הארץ"
ענבל תמיר
27 בספטמבר 2017
20:34
עודכן ב 21:05

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר הערב (רביעי) בטקס לציון יובל להתיישבות ביהודה ושומרון כי ישראל לא תעקור יותר יישובים – "לא ליהודים ולא לערבים". נתניהו הבטיח לחזק את ההתיישבות ביהודה ושומרון והדגיש כי "גוש עציון תמיד יהיה חלק ממדינת ישראל".

"מה היה בחבלי הארץ האלה כשלא אנחנו שלטנו בהם? צבא זר, פעילות טרור, שדות מוקשים. אנחנו הבאנו ברכה למקום הזה עם תיירות וחקלאות", אמר ראש הממשלה. "יותר לא תהיה עקירה של יישובים בארץ ישראל וזו לא שאלה של הקשר".

נתניהו המשיך: "לא נעקור יישובים , לא ליהודים ולא לערבים. במקום זאת, נחזק את הבית שלנו בתנופה". לדבריו, "כל שטח שנופל בידי האסלאם הקיצוני, הופך לבסיס של רצח, אלימות ומוות".

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, קרא בטקס להחיל ריבונות ישראלית בשטחי יהודה ושומרון. "זו העת להחיל ריבונות על הארץ הטובה מאוד שלנו. אין עת טובה לכך מאשר עכשיו, ממש עכשיו. אין זמן טוב מזה, כשברור לכולם שאנחנו כאן בזכות ולא בחסד", הצהיר בנט.

יו"ר הבית היהודי פנה לראש הממשלה ואמר: "יש לנו אומץ למכביר ואנחנו, אדוני ראש הממשלה, כולנו כאן מאחוריך לתמוך ולסייע. גם אם תהיה התנגדות בעולם, אנחנו נתגבר. כי גם הוא מבין כל מה שהציבור הישראלי מבין - ארץ ישראל לא תחולק שוב".

הטקס בגוש עציון הערב חולל סערה פוליטית, על רקע החלטת נשיאת בית המשפט העליון, מרים נאור, לא לשלוח שום נציג מטעם בית המשפט. שעות לפני הטקס שלחה שרת המשפטים, איילת שקד, מכתב תקיף לנאור, שבו מחתה על ההחלטה. שקד האשימה את נאור בכך ש"הפרה את הממלכתיות", לדבריה.

גם אתמול תקפו חברי כנסת ושרים את ההחלטה של נשיאת בית המשפט העליון שלא לשלוח נציג מבית המשפט להשתתף בטקס הממלכתי לציון 50 שנים להתיישבות ביהודה ושומרון, רמת הגולן ובקעת הירדן. שר התיירות, יריב לוין, אמר: ״עמדותיהם הפוליטיות של ראשי מערכת המשפט נחשפו באופן הברור ביותר עם ההחלטה חסרת התקדים והמבישה הזו. הובהר שוב ששופטי העליון מביאים לאולם המשפט אג׳נדה אישית פוליטית שמאלית".