מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג
צילום: אי-פי

צוקרברג משיב לביקורת: "פייסבוק לא אנטי-טראמפ"

מנכ"ל הרשת החברתית הדף את ההאשמה של נשיא ארצות הברית שלפיה "פייסבוק תמיד הייתה נגדי". דיווח: רוסיה הקימה קבוצות פיקטיביות לפני הבחירות
עמיחי שטיין
28 בספטמבר 2017
08:51

מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, הגיב לפנות בוקר (חמישי) לביקורת שהשמיע נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, נגד הרשת החברתית. צוקרברג התייחס לציוץ שבו טען הנשיא האמריקני כי "פייסבוק תמיד הייתה אנטי-טראמפ" והכחיש כי הרשת החברתית הייתה מוטה במערכת הבחירות.

"מדי יום אני פועל כדי לאחד אנשים ולבנות קהילה לכולם", כתב מנכ"ל פייסבוק בסטטוס שפרסם בחשבונו האישי בתגובה לטענות נשיא ארצות הברית. "טראמפ אומר שפייסבוק נגדו. ליברלים מאשימים שסייענו לטראמפ. כל הצדדים מאוכזבים מהתוכן שלא לרוחם".

לטענת צוקרברג, "העובדות מוכיחות כי התפקיד המשמעותי ביותר שפייסבוק שיחקה במערכת הבחירות של 2016 שונה מזה שהרוב אומרים. אפשרנו לאנשים להשמיע את קולם יותר מכל זמן אחר. אלה היו הבחירות הראשונות שבהן הרשת הייתה אמצעי התקשורת המרכזי של המועמדים".

בציוץ שפרסם אתמול בטוויטר, כתב טראמפ: "פייסבוק תמיד הייתה אנטי-טראמפ. גם הרשתות תמיד היו אנטי-טראמפ. רשתות הפייק ניוז, ניו יורק טיימס (שהתנצל) ו-וושינגטון פוסט – היו אנטי-טראמפ. אבל העם היה פרו-טראמפ".

בתוך כך, האתר האמריקני "דיילי ביסט" פרסם היום כי במהלך מערכת הבחירות בשנה שעברה, יצרה רוסיה קבוצות פיקטיביות של ארגוני אסלאם בפייסבוק על מנת לעורר מחלוקות ולהשפיע על תוצאות הבחירות. הדיווח מצטרף לפרסומים מהימים האחרונים, שלפיהם הרוסים קנו מודעות תמיכה בטראמפ בפייסבוק במהלך הקמפיין.