החסימה בצומת פורדיס

מחאת הנכים: מפגינים חוסמים כבישים בכניסה לחיפה

מפגינים חסמו תחילה את דרך ההגנה שבכניסה לעיר, והמשיכו בנסיעה איטית לחוצות המפרץ. בבוקר נחסמו קטעים בכביש 70
דקלה אהרון ונופר משה
28 בספטמבר 2017
09:17
עודכן ב 13:10

פעילים בארגון "הנכים הופכים לפנתרים" חסמו בצהריים (חמישי) את הכניסה לחיפה בדרך ההגנה, מכיוון דרום לצפון. המוחים המשיכו בנסיעה איטית לכיוון חוצות המפרץ בעיר.

מוקדם יותר, המפגינים חסמו את כביש 70 בשני קטעים שונים. תחילה נחסם למשך כשעה קטע הכביש שבין יקנעם לזכרון יעקב. החסימה הובילה לשיבושי תנועה כבדים באזור הירידה לכביש 6. לאחר מכן, עברו המוחים לצומת פורדיס וחסמו אותו לזמן קצר עד שנפתח מחדש לתנועה.

בשבועות האחרונים הודיעו כמה ארגונים השותפים למאבק להעלאת קצבת הנכות כי הם יגבירו את חסימות הכבישים בתקופת החגים. הנכים דורשים להשוות את הקצבה החודשית לשכר המינימום במשק.

אתמול נפגש יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, עם נציגי ארגוני הנכים, בכירים בהסתדרות ונציגי ועדים בנוגע להמשך המאבק. במהלך הפגישה, איים ניסנקורן להכריז על סכסוך עבודה כללי במשק.

אתמול בבוקר חסמו מוחים מארגוני הנכים את מחלף הסירה. במהלך ניסיונות המשטרה לפנות את הכביש, נרשמו עימותים בין הנכים לשוטרים. אחד מהמוחים נעצר במקום ושוחרר אחרי זמן קצר.

מאוחר יותר אתמול חסמו מפגינים את רחוב בן גוריון בדימונה במשך קרוב לשעה. המשטרה הגיעה למקום והשיבה את התנועה לסדרה.

מאבקם של הנכים הגיע השבוע גם לרשת, שם השיקו תנועת "עומדים ביחד" עם מטה המאבק קמפיין מימון המונים לטובת הפעילים שנקנסים בשל חסימות הכבישים. הקמפיין גייס סכום של יותר מ-50 אלף שקלים בתוך פחות מיממה.

המשטרה הצהירה בתחילת השבוע כי לא תאפשר עוד לחסימות הכבישים של מאבק הנכים לשבש את התנועה, והכניסה את המדיניות החדשה לפעולה עם חלוקת הקנסות לפעילים. למרות זאת, במטה המאבק השיבו כי ימשיכו להפגין עד להשגת המטרה - השוואת קצבת הנכות, שעומדת על 2,342 שקלים, לשכר המינימום.