פרקליט המדינה שי ניצן
צילום: יואב ארי דודקביץ'

פרקליט המדינה לכאן רשת ב': יש התפתחויות בחקירות נתניהו

שי ניצן ביטל את הביקורת על התארכות חקירות ראש הממשלה: "שטות לומר את זה. ישראל לא מדינה מושחתת"
מערכת כאן ועכשיו
28 בספטמבר 2017
11:08

פרקליט המדינה, שי ניצן, אמר הבוקר (חמישי) בראיון לכאן רשת ב' כי חלו התפתחויות בחקירת הפרשות בהן חשוד ראש הממשלה, בנימין נתניהו. בראיון לתכנית "סוגרת שבוע" עם תמר אלמוג, הסביר ניצן כי ייתכן שבמשטרה לא חזו את ההתפתחויות בחקירות כשנתנו הערכת זמן בנוגע לחקירה.

"אף אחד לא מורח את החקירות של נתניהו. זו שטות לומר את זה", הדף ניצן את הביקורת נגד התנהלות המשטרה והפרקליטות. "אנחנו עושים כל מאמץ ואני מקווה שהחקירה לא תיקח עוד הרבה זמן. יש לנו כל הזמן עבודה לעשות כדי לוודא שאנחנו הופכים כל אבן ואוספים את כל הראיות".

בנוגע לפרשת הצוללות, ביקש פרקליט המדינה להבהיר כי ראש הממשלה אינו חשוד בתיק. "אין שום שינוי במצב, בדיוק כמו שלא היה חשוד בפרשה הזו מלכתחילה", הדגיש ניצן. לדבריו, "ישראל איננה מדינה מושחתת, אך יש בה תופעות של שחיתות".

ניצן התייחס בראיון גם להפגנות בסמיכות לביתו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט: "הפגנות הן דבר חיובי, וצריך לאפשר אותן ככל ניתן - גם מול בית של יועץ משפטי ופרקליט מדינה. ביום שבו אני או היועץ המשפטי לממשלה נקבל החלטות לפי הפגנות מתחת לחלון, בעיניי זה סוף שלטון החוק".

פרקליט המדינה הביע תמיכה בנשיאת בית המשפט העליון, מרים נאור, על רקע הביקורת שספגה משום שלא שלחה נציג מבית המשפט להשתתף בטקס לציון 50 שנים להתיישבות ביהודה ושומרון: "אין לי ספק שההחלטה שלה התקבלה בתום לב. אני בטוח שזה נבע מרצון לשמור על בית המשפט מחוץ למחלוקת, ולא מתוך אג'נדה".