החשודים תוקפים את המאבטחים מחוץ לחדר המיון
צילום: בית החולים איכילוב

הכו וברחו: מצוד אחר גברים שתקפו מאבטחים בבית החולים איכילוב

על פי החשד, התקיפה אירעה בעקבות קריאה של מטופלת שאיימה בעבר על רופאים. המשטרה הקימה צוות חקירה מיוחד וקוראת לעזרת הציבור
קטי דור
28 בספטמבר 2017
12:52
עודכן ב 14:33

המשטרה מנהלת מצוד אחר שלושה גברים חשודים שהיכו הלילה (בין רביעי לחמישי) מאבטחים בבית החולים איכילוב. על פי החשד הם נקראו למקום על ידי מטופלת שהיא ומשפחתה איימו בעבר על רופאים. המשטרה הקימה צוות חקירה מיוחדת וקוראת לציבור לעזור באיתור החשודים.

בשעה שלוש לפנות בוקר מטופלת שאיימה בעבר על צוות בית החולים ניסתה לגנוב מכשיר טלפון מידה של אחות בחדר המיון. מאבטח הוזעק למקום והפריד בין המטופלת לבין האחות. שלושים דקות לאחר מכן עצר בכניסה לחדר המיון רכב מסוג סקודה שמספרו 80-443-76, ממנו זינקו חמישה גברים והחלו להכות את אנשי האבטחה. לאחר מכן יצאו החשודים לרכב שעמד ברחבת האמבולנסים, המשיכו להכות את המאבטחים וברחו מהזירה. שלושת המאבטחים שהוכו טופלו בחדר הטראומה של בית החולים. הם סובלים משיניים שבורות, חבלות בפנים ובגוף, שברים וסדקים בעצמות.

מאבטח שנפצע באירוע תאר: ״שמעתי צעקות ורצתי לדלפק המיון הפנימי, שם ראיתי שאישה ובחור לצידה מתנפלים על אחד המאבטחים. משכתי את הגבר הצידה וביקשתי ממנו להרגע ולא להפריע לפעילות הצוות הרפואי. הבחורה החלה לחמם את הגבר שהיה לצידה ואמרה לו שהוא ׳קוקסינל שלא מחזיר' והגבר ענה שלא תדאג והוא מביא את האנשים שלו. הזמנו משטרה ובתוך כחצי שעה נכנסו לחדר המיון חמישה גברים. הם החלו לתפוס אותנו המאבטחים ונתנו לנו אגרופים ומכות ממש חזקות. ניסיתי להפריד ולהרגיע אבל פתאום קיבלתי אגרוף חזק לפנים ונפלתי על הרצפה. פתחו לי את הראש ושברו לי שתי שיניים קדמיות. עד עכשיו אני מטופל בעצמי במיון". המאבטח טען שהופתע מחומרת האירוע ואמר כי "אנחנו מנסים להגן על הצוות הרפואי אבל לא האמנתי שאמצא את עצמי באירוע כזה חמור בעבודה. אני בטוח שאם הם היו מצליחים לעבור אותנו, הם היו מגיעים לרופאים ולאחיות ואז היה נגרם אסון. אני מקווה שהמשטרה תעצור אותם והשופטים יתנו להם עונש חמור כדי שלא נראה מקרי אלימות כל כך קשים בבית החולים".

תיעוד התקיפה ממצלמות האבטחה של בית החולים (צילום: בית החולים איכילוב)

בעקבות המקרה הקימה המשטרה צוות חקירה מיוחד ובשעות האחרונות מתנהל מצוד אחר שלושה מחמשת החשודים לאחר שמוקדם יותר נעצרו שניים מהם. נוסף לגברים נעצרה גם המטופלת שעל פי החשד קראה להם להגיע אל המקום. בבית החולים ובמשטרה קוראים לעזרה ומבקשים לדווח במידה והציבור מזהה את הרכב או את העבריינים.

מבית החולים נמסר כי הצוות הרפואי והסיעודי נותר המום, מפוחד ומבוהל בעקבות האירוע ובשעה זו מתקיימת עצרת מחאה ברחבת חדר המיון.

שר הבריאות, יעקב ליצמן, התייחס לתקיפת המאבטחים: "אני מגנה בחריפות את מקרה התקיפה החמור כלפי צוות בית חולים איכילוב". הדגיש השר והוסיף כי "מדובר במעשה נפשע וחמור, שיש להוקיעו ולהיאבק נגד התופעה המסוכנת, המאיימת על שלום עובדי מערכת הבריאות. אסור שאלימות נגד צוות בית החולים תעבור בשתיקה". ליצמן הזכיר כי האירוע הזה הוא האחרון בשרשרת תקיפות צוותים רפואיים שאירעו לאחרונה. "המקרה הנורא מצטרף למעשי אלימות נוספים שהיו לאחרונה במערכת הבריאות. אנו מודאגים מהישנות המעשים הקשים כלפי עובדים מסורים, רופאים, אחיות ואנשי מנהלה במרכזים רפואיים".

לפני שלושה ימים נעצר תושב יפו בן 20 בחשד שהשתולל ותקף את אחד הרופאים בבית החולים וולפסון. באמצע החודש הוכתה אחות בבית החולים רמב"ם על ידי מטופלת ובעקבות כך איבדה את הכרתה. עובדי בית החולים הפגינו יום לאחר מכן במחאה על אוזלת ידן של הרשויות במקרים מסוג זה.