הלוויתו של סגן אבשלום ערמוני

מאות בהלווית הקצין שנהרג באימון ברמת הגולן: "זן נדיר"

אמו של סגן אבשלום ערמוני בן ה-22, שנהרג ביום רביעי בהתהפכות תותח ברמת הגולן, ספדה לו: "העולם הפסיד"
דקלה אהרון
28 בספטמבר 2017
13:45
עודכן ב 14:31

מאות בני אדם השתתפו בצהריים (חמישי) בהלוויתו של סגן אבשלום ערמוני, בן 22 מבית חורון, שנהרג בתאונת אימונים ברמת הגולן מוקדם יותר השבוע. הלוויתו התקיימה בבית העלמין הצבאי שבהר הרצל.

אביו של אבשלום, חמי ערמוני, ספד לו: "נפלת על משמר הארץ. אני יודע מה רבה אהבתך ודאגתך לחייליך. מספיק. הבנו. תחזור הביתה. מעט מדי זמן קצבו לך מהשמיים, אבל במעט הזמן הזה הספקת המון בשיא ההשקעה והמחויבות".

הלוויתו של סגן אבשלום ערמוני בהר הרצל

אביו של אבשלום ערמוני סופד לבנו

עוד אמר האב בהלוויה: "היית זן נדיר. איש צנוע שהציב לכולנו רף מוסרי וערכי גבוה. אני גאה להיות אביך. היית לנו למשיב נפש לכלכל את שיבתנו, ועכשיו הכל התקלקל".

אמו של הקצין, תמר, ספדה לו גם כן: "היית איש חפץ חיים. השקעת בדיבוק חברים והם אהבו אותך. כיבוד הורים היה חשוב לך. היית מצחיק ושנון. אמרתי לאנשים שזה שנהרגת זה לא אסון, אלא הפסד. העולם הפסיד איש שגרם לכל כך הרבה אנשים להתפקע מצחוק".

"הבאת לי פרחים בכל יום שישי כשיצאת מהצבא הביתה", המשיכה האם. "פרחים בקנה ואמא בעננים. ועכשיו אנחנו מחזירים לך פרחים בהר הרצל".

אבשלום ערמוני (משמאל) ואבינעם כהן

ערמוני וסמ"ר אבינעם דוד כהן, בן 22 מירושלים, נהרגו בהתהפכות של תותח מתנייע בלילה שבין יום שלישי ליום רביעי, במהלך תרגיל של גדוד התותחנים 411 וקורס מפקדי גדודים ופלוגות. בתאונה נפצעו גם ארבעה חיילים נוספים, אחד מהם באורח קשה.

התאונה התרחשה קצת אחרי השעה 02:00, כשכמה כלי רכב מסוג תומ"ת נעו מצומת נפאח אל כיוון צומת האמיר (ווסט). לאחר שחצו את הכביש, נהגי הכלים התבקשו להמשיך לנוע על דרך עפר, ולשם כך היו צריכים לפנות מזרחה. אולם, נהג התומ"ת שהתהפך ביצע מעין פניית פרסה, כך שעמד מול השיירה שחצתה את הכביש. הוא הודיע בקשר כי הסתנוור מהאורות, ומיד לאחר מכן התהפך ונפל לתעלה בעומק של כשבעה מטרים.

כלי הרכב שהתהפך במהלך האימון ברמת הגולן (צילום: ערן אליאני, מבצעי פיקוד צפון)

כתוצאה מהתאונה, ערמוני וכהן שהיו בצריח נהרגו במקום. ארבעת הפצועים חולצו, ופונו לבתי חולים. אחד מהם אושפז בבית החולים רמב"ם בחיפה במצב קשה כשהוא מורדם ומונשם, סובל מפגיעות פנימיות ואורתופדיות.

בעקבות התאונה הוחלט בצה"ל להפסיק את כל אימוני היבשה עד ליום ראשון הקרוב. בגלל חומרת האירוע ואירועים נוספים שהתרחשו לאחרונה, יופסקו גם כל הנסיעות הליליות בכלי הרכב מהסוג שהתהפך.