פעילים במאבק הנכים חוסמים את רחוב אבן גבירול בת"א,
*

בדרך לפשרה? הנכים דנים בהעלאת הקצבאות ל-4,000 שקל

לפי הפשרה בה דנים הצדדים, הקצבאות יוצמדו לשכר המינימום בארבע פעימות, בדומה למתווה זליכה
נופר משה ושאול אמסטרדמסקי
28 בספטמבר 2017
20:20

נציגי ארגוני הנכים הדורשים להעלות את קצבאותיהם נפגשו הערב (חמישי) בבית ההסתדרות בתל אביב עם יו"ר הקואליציה דוד ביטן, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן וראש המועצה הלאומית לכלכלה אבי שמחון. על פי הפשרה בה דנים הצדדים, קצבאות הנכים יועלו ל-4,000 שקלים בחודש ויוצמדו לשכר המינימום בארבע פעימות, בדומה למתווה זליכה מאפריל האחרון. 

במקביל לדיונים, פעילים במחאה חסמו לתנועה לזמן מה את רחוב אבן גבירול בתל אביב, סמוך לבית ההסתדרות. בשעות הצהריים חסמו פעילים בארגון "הנכים הופכים לפנתרים" את אחת הכניסות הדרומיות לחיפה. המוחים המשיכו בנסיעה איטית לכיוון חוצות המפרץ בעיר.

מוקדם יותר, המפגינים חסמו את כביש 70 בשני קטעים שונים. תחילה נחסם למשך כשעה קטע הכביש שבין יקנעם לזכרון יעקב. החסימה הובילה לשיבושי תנועה כבדים באזור הירידה לכביש 6. לאחר מכן, עברו המוחים לצומת פורדיס וחסמו אותו לזמן קצר עד שנפתח מחדש לתנועה.

אתמול נפגש יו"ר ההסתדרות עם נציגי ארגוני הנכים, בכירים בהסתדרות ונציגי ועדים בנוגע להמשך המאבק. במהלך הפגישה, איים ניסנקורן להכריז על סכסוך עבודה כללי במשק.

בשבועות האחרונים הודיעו כמה ארגונים השותפים למאבק להעלאת קצבת הנכות כי הם יגבירו את חסימות הכבישים בתקופת החגים. הנכים דורשים להשוות את הקצבה החודשית לשכר המינימום במשק.