אופיר לביא בבית המשפט בפ"ת, ביוני
צילום: פלאש 90

כתבי אישום נגד האחים לביא: שלחו סוכן סמוי לרצוח עבריינים

לפי האישומים, שני ראשי ארגון הפשע מרחובות ציידו את הסוכן באקדח וסחרו בנשק וסמים. עורך דינם: המשטרה ממחזרת פסולת
אסף פוזיילוב
29 בספטמבר 2017
12:35

הפרקליטות הגישה הבוקר (שישי) כתבי אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד האחים אופיר ועמוס לביא מרחובות, שלדברי המשטרה עומדים בארגון פשע.

כתבי האישום הוגשו לאחר שיותר מ-30 עבריינים נעצרו בעקבות פעילות עבריין שהפך לסוכן סמוי ולעד מדינה. על פי המשטרה, האחים לביא נתנו לסוכן אקדח ושלחו אותו שלוש פעמים לרצוח או לפגוע בעבריינים אחרים במועדון "החתול והכלב" בתל אביב וביבנה. בנוסף, לפי המשטרה הסוכן סיפק עדויות רבות על סחר בנשק וסמים.   

האחים הורשעו בעבר בעבירות רבות אולם מינוריות יחסית. סנגורם של השניים, אהוד בן יהודה, אמר כי "עד המדינה מנסה לגלגל את עצמו ולטפול על אחרים עבירות שלא היו ולא נבראו. המשטרה ממחזרת פסולת".

בפרשה זו נרצח סוכן המשטרה אנטון רומן, שלפי המשטרה נרצח על ידי בכירים בארגון הפשע של האחים לביא לאחר שסיפק מידע שהביא לסיכול שלושה ניסיונות רצח ולהצלת חייהם של בכירים בארגון פשע אחר. 

רומן, בן 43 במותו, היה עבריין מאזור השפלה שגויס על ידי המשטרה כסוכן בארגון פשע. הוא פעל במשך חמישה חודשים, במהלכם ביצע יותר מ-40 משימות עבור המשטרה, עד שנורה למוות על ידי עבריינים. הוא הביא למעצרם של 12 חברים בארגון בחודש שעבר, וסיכל כמה ניסיונות רצח, אירועי ירי והפעלת מטען רב עוצמה בלובי של בניין רב קומות באשדוד. הוא נרצח לפני כחודשיים בפאתי רחובות.