חיילי צה"ל באימון (ארכיון)
צילום: חמד אלכמט

פרסום ראשון: עוצר האימונים הופר, חייל צה"ל נפצע קל במטווח

לוחם בסיירת הנח"ל נפצע ביום חמישי מפגיעת רסיס. בצה"ל מתחקרים מי אישר להפר את עוצר האימונים שהוכרז בעקבות התאונה ברמת הגולן
רועי שרון
01 באוקטובר 2017
08:42
עודכן ב 11:36

לוחם בסיירת הנח"ל נפצע ביום חמישי באורח קל מרסיס במהלך מטווח שנערך בניגוד לעוצר האימונים שהוכרז בצה"ל – כך פורסם הבוקר (ראשון) לראשונה ב"קלמן ליברמן" בכאן רשת ב'. בצה"ל מתחקרים את האירוע ובודקים מי אישר לבצע את האימון למרות ההוראה שאסרה על כך.

האימון שבמהלכו נפצע הלוחם נערך ביום חמישי בבוקר, יותר מיממה אחרי תאונת האימונים שהתרחשה ברמת הגולן שבה נהרגו קצין וחייל צה"ל. בעקבות האירוע, שהצטרף לשורה של תאונות אימונים בחודשים האחרונים בצה"ל, הוכרז עוצר אימונים שבמסגרתו המטווח לא אמור היה להתקיים.

דוח מבקר המדינה שפורסם בחודש מאי השנה העלה כי מפקדים בצה"ל אינם נוהגים להקפיד על נהלים שנועדו להפיק לקחים ולצמצם את כמות התאונות בצבא. בין היתר, נמצא כי המפקדים מפרים נהלים של הזנת אירועי בטיחות לתוך מערכת ממוחשבת וכן התגלו ליקויים בתחקור של האירועים הללו.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "ביום חמישי נפצע חייל באורח קל מרסיס במהלך אימון במסגרת מטווח. החייל פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים ושוחרר לביתו. על אף שמדובר באימון במסגרת תעסוקה מבצעית, הוא התקיים במהלך עוצר אימונים ועל כן נסיבותיו יתוחקרו".

בלילה שבין יום שלישי ליום רביעי בשבוע שעבר נהרגו סגן אבשלום ערמוני וסמ"ר אבינעם דוד כהן בהתהפכות כלי רכב משוריין מסוג תומ"ת בכביש 91 שברמת הגולן. בתאונה נפצעו ארבעה חיילים נוספים, אחד מהם באורח קשה.

בעקבות התאונה הוחלט בצה"ל להפסיק את כל אימוני היבשה עד היום. בגלל חומרת האירוע ואירועים נוספים שהתרחשו לאחרונה, הופסקו גם כל הנסיעות הליליות בכלי הרכב מהסוג שהתהפך.