בית החולים תל השומר
צילום: גדעון מרקוביץ', פלאש 90

צעיר תקף צוות רפואי בביה"ח תל השומר בגלל "טיפול לקוי"

צעיר בן 25, בעל רקע פסיכיאטרי, איים וזרק חפצים משום שלא היה מרוצה מהטיפול. מאבטחים עצרו אותו והוא נלקח לחקירה במשטרה
רום ליאור ויערה שפירא
01 באוקטובר 2017
11:26
עודכן ב 15:04

צעיר בן 25 מתל אביב נעצר הבוקר (ראשון) בחשד שתקף ואיים על הצוות הרפואי בבית החולים תל השומר. הצעיר, בעל רקע פסיכיאטרי, נעצר על ידי מאבטחים של בית החולים והועבר לחקירה במשטרה.

האירוע התרחש בשעות הבוקר, כשהמטופל טען לטיפול לקוי מצד צוות בית החולים. הוא החל לאיים על הרופאים ואף לזרוק לעברם חפצים. אנשי הצוות הזעיקו למקום מאבטחים של בית החולים, ובמקביל נקראה גם המשטרה, שבהמשך צפויה להחליט אם לבקש להאריך את מעצרו של הצעיר.

לאור התקרית הנוכחית, שמצטרפת לשורת תקריות אלימות אחרות, שלח האיגוד לרפואה דחופה של ההסתדרות הרפואית, מכתב לשר הבריאות, יעקב ליצמן, ולשר לבטחון הפנים, גלעד ארדן, שהגיע לידי "כאן ועכשיו". במכתב דורשים רופאי האיגוד כי יוצב שוטר בכל אחת מהמחלקות לרפואה דחופה: ״אנו מצפים כי משרד הבריאות והמשרד לבטחון פנים ינחו על הצבת שוטרים לאלתר״. לטענתם, מדובר במחלקה פתוחה שהיכולת להגביל כניסה אליה מורכבת והסמכות של צוותי האבטחה לא שווה לסמכות של שוטר. לטענתם, עצם הנוכחות המשטרתית במיון תשמש כגורם הרתעה.

בתוך כך, אמש נעצרו שלושה חשודים נוספים באירוע תקיפת המאבטחים בבית החולים איכילוב בשבוע שעבר: חנן אלפסי מחיפה, מרדכי מור ביטון מקרית מלאכי, ואברהם יוסיפוב מתל אביב. השלושה חשודים שחברו לרוסלאן מאסיאייב מראשון לציון, ותקפו את המאבטחים בבית החולים. הם נתפסו בדירת מסתור בבת ים, ובית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרם בשלושה ימים. עם זאת, ל"כאן ועכשיו" נודע כי גם לאחר מעצרם של חמשת החשודים, עדיין קיימים חשודים נוספים באירוע שעדיין לא נתפסו גם בשלב זה.

המשטרה מחזיקה בעדויות מצולמות נגד השלושה, שבהן הם נראים ביחד עם חשוד שנעצר בסוף השבוע כשהם מקבלים הנחיות כיצד לפגוע במאבטחי בית החולים. לפי החשד, השלושה היכו את המאבטחים לבקשת צעירה המאושפזת באיכילוב שלא הייתה מרוצה מהיחס שקיבלה במחלקה.

באחד מהתיעודים שבידי המשטרה נראה החשוד הרביעי, רוסלאן מאסאלייב, משוחח עם המטופלת, כשבשלב מסוים היא צועקת לעברו: "תראה מה שהם עושים לי ואיך מתנהגים אליי". מאסאלייב נראה עוזב את המקום, ואז מגיע ביחד עם יתר העצורים כדי להכות את המאבטחים. המשטרה מבקשת להאריך את מעצרם בארבעה ימים.

שר הבריאות, יעקב ליצמן, גינה בשבוע שעבר את תקיפת המאבטחים ואמר: "מדובר במעשה נפשע וחמור, שיש להוקיעו ולהיאבק נגד התופעה המסוכנת, המאיימת על שלום עובדי מערכת הבריאות. אסור שאלימות נגד צוות בית החולים תעבור בשתיקה".

לדברי ליצמן, האירוע באיכילוב "מצטרף למעשי אלימות נוספים שהיו לאחרונה במערכת הבריאות. אנו מודאגים מהישנות המעשים הקשים כלפי עובדים מסורים, רופאים, אחיות ואנשי מנהלה במרכזים רפואיים".