חסן נסראללה בנאום שנשא ביוני 2016
צילום: אי-פי

נסראללה: "נתניהו דוחף למלחמה, אזרחי ישראל ישלמו מחיר כבד"

בנאום לרגל חג העשוראא השיעי תקף מזכ"ל חיזבאללה את ראש הממשלה ואת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. "הם פועלים כדי להרוס את הסכם הגרעין", האשים נסראללה
יובל קינג ונמרוד ליכטנשטיין
01 באוקטובר 2017
11:57
עודכן ב 16:04

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נשא היום (ראשון) נאום, שבו האשים את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בכך שהם גוררים את האזור למלחמה. הוא איים, כי אם מלחמה כזאת אכן תפרוץ – אזרחי ישראל ישלמו מחיר כבד.

"נתניהו פועל עם טראמפ, כדי להרוס את הסכם הגרעין ולדחוף את האזור למלחמה חדשה", אמר נסראללה בנאום לרגל חג העשוראא של העדה השיעית, תוך שהוא מתייחס להתבטאויות על הסכם הגרעין שנחתם בין המעצמות לאיראן – התומכת והמממנת המרכזית של חיזבאללה. לדברי מזכ"ל הארגון, נתניהו, ממשלתו וראשי מערכת הביטחון "דוחפים למלחמה בטענות כוזבות ומתוך חוסר הבנה של המצב בשטח", כלשונו.

"אם זה יקרה, אזרחי ישראל - הם שישלמו מחיר כבד על המדיניות הטיפשית של ראש ממשלתם", המשיך נסראללה. הוא אף הזהיר כי אם תפרוץ מלחמה – איש אינו יודע באילו שטחים היא תתנהל, מי יתערב בה, ובעיקר כיצד תסתיים.

אתמול נשא נסראללה נאום, שהוקדש גם כן לחג העשוראא, ובו הביע תרעומת על שתיקת העולם נוכח פעילותה של ישראל בתוך לבנון. הוא טען כי "ישראל מפרה את הריבונות הלבנונית באופן יומיומי, בכלל זה על ידי הטמנת מכשירי ריגול ומצלמות ממולכדות". נסראללה הוסיף: "לא ייתכן שההפרות של ישראל יהפכו לדבר שבשגרה, בעוד שכאשר אנחנו שותלים עצים על הגבול – ישראל מתלוננת על כך במועצת הביטחון".