התחפושת שנתפסה אצל הנער
צילום: דוברות המשטרה

בהלת הליצנים: שבעה נערים עוכבו לחקירה ברחבי הארץ

אצל הנערים, בגילאי 16-12, נמצאו בין היתר מסכות שונות, סכין, גרזן פלסטיק ואלת בייסבול. חלקם טענו בחקירה כי ניסו "להתגונן מליצנים מפחידים"
ורד פלמן, שרון עידן ורובי המרשלג
06 באוקטובר 2017
10:38

המשטרה עיכבה מאז אמש (חמישי) שבעה נערים לחקירה ברחבי הארץ במסגרת תופעת הליצנים שהתפשטה בימים האחרונים. הנערים, בגלאי 16-12, עוכבו לאחר שנמצאו אצלם חלקי תחפושות וחלקם החזיקו ברשותם כלי תקיפה כולל סכין, גרזן מפלסטיק ואלת בייסבול.

בלילה עוכב נער בן 15 מירושלים לחקירה, לאחר שאותרה אצלו מסכה וגרזן מפלסטיק. במקביל, הזעיקו השוטרים גם את הוריו של הנער לתחנה. נער נוסף, בן 16, גם כן מירושלים, עוכב אף הוא לחקירה וברשותו נתפסה סכין. הוא אמר לחוקרים כי ניסה "להתגונן מפני ליצנים מפחידים".

במקרה אחר, עיכבה המשטרה לחקירה שני נערים בני 14 ו-15 במרכז השרון. מבירור שערכו השוטרים עלה כי אחד מהנערים תויג ב"רשימת קורבנות" בתוך קבוצת אינסטגרם המרכזת פעילות של ליצנים. הוא טען בפני השוטרים כי פחד לצאת מהבית, ולכן הצטייד ביחד עם חבריו בכלי תקיפה.

התופעה הגיעה הלילה בפעם הראשונה גם לצפת, שם עוכבו שני נערים בני 12 ו-15 אחרי שהתחפשו לליצנים והבהילו עוברי אורח בעיר. המשטרה הודיעה כי לשניים נפתחו תיקים פליליים. בעקבות המקרה, בעיריית צפת פנו להורים בעיר וקראו להם להגביר עירנות. "העירייה תפעל ביחד עם המשטרה באפס סובלנות, יד קשה ובפתיחת כתבי אישום", נמסר בהודעה.

אמש דיווחה המשטרה כי עיכבה נער נוסף בן 13 ברמת השרון, שנתפס עם מסכה של ליצן ואלת בייסבול. הנער נלקח לחקירה וגם הוריו נקראו לתחנת המשטרה. בנוסף, נמסר כי נערכים חיפושים אחר נערים נוספים שהיו ביחד איתו והצליחו להימלט.

השבוע פורסם בכאן כי בעקבות ריבוי המקרים שבהם נערים מחופשים לליצנים מטרידים עוברי אורח, משרד החינוך הנחה את המורים לקיים שיח בכיתות לפני היציאה לחופשת סוכות ועם החזרה ממנה. ההנחיה שהועברה היא לקיים שיח המגביר את המודעות לתופעה והגברת הערנות, לצד מתן מידע וכתובות אליהן יוכלו התלמידים לפנות לעזרה. 

ביום שלישי בערב נפצעו בבאר שבע שני נערים, שהעידו כי נדקרו על-ידי צעיר מחופש לליצן. הנערים פונו לקבלת טיפול בבית החולים סורוקה ומצבם הוגדר קל. המשטרה פתחה בחקירת המקרים.