הלוויתו של ראובן שמרלינג
צילום: דני סיטרון

אלפים בהלוויתו של ראובן שמרלינג: "נפל על קידוש השם"

יומיים לאחר שנמצא ללא רוח חיים ועם סימני אלימות על גופו, תושב אלקנה הובא למנוחות. בתו: "הכל היה מוכן ליום הולדתך, אבל חתן השמחה לא נמצא"
ענבל תמיר
06 באוקטובר 2017
16:46

אלפי בני אדם התכנסו היום (שישי) בצהריים באלקנה כדי להשתתף בהלווייתו של תושב היישוב ראובן שמרלינג שגופתו נמצאה ערב חג הסוכות כשעליה סימני אלימות קשים. במשטרה ובשב"כ בודקים אם מדובר ברצח על רקע לאומני.

בני משפחתו של שמרלינג התכנסו ביישוב באותו היום על מנת לחגוג לו יום הולדת 70 בערב החג, אך ראובן לא הספיק להשתתף בחגיגה.

ראובן שמרלינג. צילום: באדיבות המשפחה

עידית, בתו של ראובן, ספדה לו ואמרה: "הכל היה מוכן ליום ההולדת שלך. הכנו שיר ומצגת, חולצות אבל חתן השמחה לא נמצא. לא הספקנו להיפרד ולומר לך כל כך הרבה דברים חשובים. תודה על אהבה ענקית, על חיוך קורן, על זמירות השבת, תודה על היותך סבא כל כך משמעותי לנכדים, על אהבת האדם. תודה על השנים שלנו ביחד. רק יומיים חלפו ואתה כל כך חסר".

הדר, אחת הנכדות של ראובן, אמרה כי "זה לא נתפס. אנחנו יושבים אצלכם בחג. מחכים שתניף את אחד הילדים קטנים. אתה כמו דוד המלך שנולד ומת באותו היום. גם אתה דמות מרשימה כמוהו, אבל אתה שלנו".

חבר הכנסת ניסן סלומיאנסקי מהבית היהודי ספד גם הוא לשמרלינג. "אהבתי את ראובן. איש חסד, טוב לב. בעבר יהודים יכלו רק להתפלל לנקמה, כיום, אנחנו פונים מכאן בקריאה לממלכתנו - לא יכול שבמרכז של המדינה שלנו דם יהודי יהיה הפקר. אנחנו פונים לכוחות הביטחון: עד כאן. לא יותר. מקווים שיושמדו קני הנרצחים גם בכפר קאסם", אמר. רב היישוב אלקנה, הרב מאיר יהודה שטרן, הוסיף כי "ראובן נפל על קידוש השם. הרצח הנתעב בידי בני עוולה שאין אלוהי בליבם הוא ניסיון נוסף לנתק ולפגוע בקשר שלנו עם התודה ועם ישראל".