משרדי קק"ל בירושלים
צילום מסך מתוך גוגל מפות

החשד: סגן יו"ר קק"ל שלמה דרעי רכש קרקעות תוך ניגוד עניינים

בכאן 11 נחשפים פרטים חדשים בפרשה בה נחקר אחיו של שר הפנים דרעי. גרסת האח: הזכויות שנרכשו - באדמות בהם אין מעורבות של קק"ל
רועי ינובסקי
06 באוקטובר 2017
21:42

פרטים חדשים על חקירת סגן יושב ראש קק"ל שלמה דרעי, אחיו של שר הפנים: ב"חדשות השבוע" פורסם הערב (שישי) כי שלמה דרעי נחקר ביום שני בפרשה חדשה במסגרתה נבדק ניגוד עניינים במעורבותו ברכישת קרקע ברחביה מהכנסיה הקתולית. עמו נחקר גם מקורבו היועץ המשפטי של קק"ל נדב עשאהל שנשאל גם כן על העסקה שביצע דרעי.

חברה בה דרעי שותף השלימה לפני כשנה וחצי רכישת קרקע ברחביה אותה מכחירה הכנסיה לדיירים עד שנת 2035. בזמן זה הדיירים יצטרכו לרכוש או לחכור מחדש את הקרקע מהבעלים החדשים, החברה בה שותף דרעי. במתחמים סמוכים ברחביה המתפרסים על אלפי דונים חוכרת קק"ל קרקעות מהפטריארכיה היוונית, והתושבים דורשים מקק"ל והמדינה לחכור מחדש או לעגן פתרונות חקיקה שתבטיח המשך זכויותיהם בנכסים.

המשטרה בודקת אם למעורבותו של דרעי בעסקה עם הכנסיה הקתולית יש טעם לפגם בגלל השפעות החלטות קק"ל על המתחמים בבעלות כנסיות והפטריארכיה היוונית ברחביה.

מקק"ל נמסר בתגובה כי "קק"ל עוסקת בנושא אדמות הפטריארכיה היוונית אך אין לה כל נגיעה לקרקעות שבבעלות הכנסיה הקתולית שהינה מוסד נפרד לחלוטין מן הפטריארכיה.
בנושאי ניגוד עניינים ובכלל זה גם בסוגיה זו קק"ל פועלת על פי הנחיותיו של נשיא בית המשפט המחוזי בדימוס ספי אלון. משנדרש השופט אלון לסוגיה המליץ למר שלמה דרעי שלא לעסוק בנושא על אף שלקק"ל אין נגיעה לכנסיה הקתולית ולו רק מחמת החשש למראית העין. מר דרעי קיבל את ההמלצה ונהג על פיה. למעלה מן הצורך יצוין כי בנושא אדמות הפטריארכיה היוונית פועלת קק"ל בתאום עם משרד המשפטים ורמ"י".