טראמפ עם רעייתו מלניה, שלשום
צילום: אי-פי

טראמפ: רוצה שלום בין ישראל לפלסטינים לפני שנחליט על העברת השגרירות

לדברי נשיא ארצות הברית, "אנחנו עובדים על תוכנית שכולם אומרים שלא תעבוד - אבל אני חושב שהשלום אפשרי"
נתן גוטמן
08 באוקטובר 2017
07:33
עודכן ב 07:58

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, אמר בראיון לרשת טלוויזיה אמריקנית לפנות בוקר (ראשון) כי הוא רוצה לתת הזדמנות לשלום בין ישראל לפלסטינים "לפני שמחליטים על העברת השגרירות לירושלים". זוהי הפעם הראשונה שבה קושר הנשיא האמריקני בין שני הנושאים. 

טראמפ, שהתראיין למייק האקבי ברשת האוונגליסטית טי-בי-אן, אמר כי "אנחנו למעשה עובדים על תוכנית שכולם אומרים שלא תעבוד שכן הרבה הרבה שנים לא עבדה, ואומרים שזו התוכנית הקשה מכולם - שלום בין ישראל לפלסטינים... אני חושב שזה אפשרי. אני רוצה לתת לזה הזדמנות לפני שאני חושב על העברת השגרירות. אם אנחנו יכולים לעשות שלום בין הפלסטינים לישראל אני חושב שזה יכול להביא לבסוף לשלום במזרח התיכון". הוא הוסיף כי המצב במזרח התיכון טוב יותר מאז כניסתו לבית הלבן. "הוא פחות בבלגן כרגע אבל יש לנו בעיות", אמר.

טראמפ הודיע כמה פעמים במסע הבחירות שלו לנשיאות ארצות הברית כי אם ייבחר, יעביר מיד את השגרירות מתל אביב לירושלים. גם השגריר האמריקני בישראל, דיוויד פרידמן, אמר באחרונה כי העברת השגרירות אינה מוטלת בספק.

בהתייחס להסכם הגרעין עם איראן אמר נשיא ארצות הברית כי הוא "נורא ולא היה צריך להיחתם, הוא מוביל לנשק גרעיני לאיראן בזמן קצר". לשאלה מה בכוונתו לעשות עם ההסכם, השיב טראמפ כי "בעוד כמה ימים מעתה תראו בדיוק אבל אומר שאני מאוד לא מרוצה מההסכם. אני מאוד לא מרוצה מגישתם, רוח ההסכם אינה מיושמת כי הם עושים צרות בכל מקום... הם עושים צרות בעיקר במזרח התיכון. אני מאמין שהם ממנים את קוריאה הצפונית, אני מאמין שהם עושים איתה דברים שאינם הולמים. איראן שחקנית רעה והיא תטופל כשחקנית רעה".