תמונות ממצלמת האבטחה
תמונות ממצלמת האבטחה

אישום נגד תוקפי המאבטחים באיכילוב: "אני השטן שלך, אתפוס אותך בחוץ"

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד ארבעת חבריה של אליה קדוש, שלא הייתה מרוצה מהטיפול שקיבלה. הם תקפו את המאבטחים בבעיטות ובאגרופים, ונמלטו
שלי טפיירו
08 באוקטובר 2017
11:08

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש הבוקר (ראשון) כתב אישום נגד חמשת המעורבים בתקיפת המאבטחים בבית החולים לפני שבוע וחצי. ארבעה מהם – רוסלן מיסייב, מור ביטון, חנן אלפסי ואברהם יוספוב – מואשמים בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, חבלה חמורה בצוותא ותקיפה הגורמת חבלה ממשית בצוותא. הצעירה אליה קדוש בת ה-19, שהזעיקה אותם למקום, מואשמת באיומים ותקיפת שוטרים.

האירוע באיכילוב התרחש בליל 28 בספטמבר, אז הגיעה קדוש מלווה במיסייב לקבלת טיפול רפואי. במהלך שהותה במיון בית החולים החלה קדוש לגדף ולצעוק על הצוות הרפואי, בטענה כי אינה מטופלת כראוי. אחד המאבטחים הרחיק את קדוש מדלפק המיון, במטרה למנוע ממנה לתקוף את מי מהצוות הרפואי, וזאת לאחר שהבחין כי ניסתה למשוך את שפופרת הטלפון מידיה של אחות במיון.

בעוד המאבטח אוחז בה, פנתה קדוש אל מיסייב, חברו של בן זוגה דוד אמויאל, ואמרה לו: "למה אתה לא מחזיר לו? אם בעלי היה פה, הוא היה מפרק אותם". לאחר מכן איימה על הצוות הרפואי והמאבטחים ואמרה להם: "חכו מה יהיה לכם כשבעלי יגיע לפה".

לקראת השעה שלוש בלילה הגיע אמויאל עם ארבעת הנאשמים לבית החולים, ולאחר שאיתר את המאבטח צעק לעברו: "אני השטן שלך. חכה, חכה. לא מול המצלמות, אני אתפוס אותך בחוץ". מיד לאחר מכן, נכנסו ארבעת הנאשמים ואמויאל לחדר המיון, כשאותו מאבטח ושני מאבטחים נוספים הולכים בעקבותיהם, ואז החלו לתקוף את המאבטח מכל עבר, חבטו בראשו ומאחורי גבו, ומשנפל אל הארץ בעטו בפניו ובחלקי גופו. בד בבד, הכו החמישה את שני המאבטחים הנוספים באגרופים ובבעיטות. מאבטח אחר אשר הגיע במטרה לסייע לחבריו, מצא עצמו מותקף אף הוא במכת אגרוף בפניו.

החמישה החלו להימלט אל רכבם, ואחד המאבטחים ניסה למנוע מיוספוב להיכנס אל הרכב. אז יצאו השאר מהרכב ותקפו את המאבטח, תוך שהצמידו את גופו אל קיר סמוך וחבטו בו, שוב ושוב, באמצעות אגרופים בפניו, בראשו ובכל חלקי גופו. בשלב מסוים נמלטו החמישה מהמקום באמצעות הרכב. למאבטחים נגרמו חבלות, והם נזקקו לטיפול רפואי. השוטרים שהגיעו למקום עיכבו את אליה קדוש, אך זו ניסתה לעזוב את המקום, ואף תקפה שוטרת וירקה עליה, תוך שהיא מקללת אותה.

"חומרת העבירות, נסיבות ביצוען, חבירת המשיבים יחד במטרה להוציא תכניתם אל הפועל, כמו גם העובדה כי אלימות כלפי אנשי הצוות הרפואי הפכה מכת מדינה באופן המחייב מלחמה והוקעה, בנוסף על הימלטות המשיבים לאחר ביצוע העבירות, נסיבות תפיסתם על ידי משטרת ישראל והכל בשילוב עברם הפלילי, כל אלה, לעמדת המבקשת, מבהירים כי לא ניתן לאיין את המסוכנות הנשקפת מן המשיבים 1-4 אלא באמצעות מעצרם מאחורי סורג ובריח עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם", נכתב על ידי הפרקליטות.