בן ארצי בהפגנה נגד עסקת שליט, דצמבר 2009
צילום: קובי גדעון, פלאש 90

חגי בן ארצי: "לא יודע מה מתרחש במשפחת נתניהו, יש בינינו נתק של 20 שנה"

אחיה של רעיית ראש הממשלה התייחס לפרשות ולחקירות סביב בני הזוג נתניהו, וסיפר על הסיבות שהובילו לנתק עם המשפחה
מערכת כאן
08 באוקטובר 2017
12:00
עודכן ב 16:28

חגי בן ארצי, אחיה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, התייחס הבוקר (ראשון) בכאן רשת ב' לחקירות ולפרשות האופפות את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ואשתו, ואמר כי הוא לא מודע לעובדות ולמה שמתרחש בבית ראש הממשלה.

לדבריו, בינו ובין ראש הממשלה יש נתק של 20 שנה, ולכן אינו מודע למתרחש בביתו. "אנחנו גדלנו בבית מאוד מאוד צנוע ופשוט, ואפילו סגפני במידה מסוימת. ההורים, זיכרונם לברכה, ראו בנושא הזה של חיים של פשטות והסתפקות במועט, ערך, וכך חינכו אותנו. בעניין הזה אני יכול רק להשתדל להמשיך את המורשת של ההורים".

בן ארצי העלה זכרונות מהעבר ודיבר על הסיבות לניתוק בינו ובין נתניהו: "אנחנו בבית אל 38 שנה. את ראש הממשלה נתניהו הכרתי כבר כמעט לפני 30 שנה, באחד הביקורים שלו כאן, לפני שהוא נהיה רה"מ הבאתי אותו לאתר שלא היה מפותח כמו עכשיו והוא מאוד התרגש. לפני יותר מ-20 שנה ביבי היה פה והתרגש. אני חושב שאז השמעתי לו לראשונה את המושג "סלע קיומנו", שהוא אחר כך השתמש בו בהקשר של הכותל המערבי".

בן ארצי המשיך ואמר כי "לאחרונה הוא היה בבית אל בביקור במפקדת יו"ש. די הרבה זמן שהוא לא ביקר אותי. זה כבר קרע של 20 שנה. אתם עיתונאים, אז אתם זוכרים בטח את הביקורת הפומבית שלי לפני 20 שנה על הסכם חברון שביבי חתם עליו מיד כשהוא נהיה ראש ממשלה, ועל חידוש הקשר עם עראפת. אני מאוד מאוד כעסתי על זה, יצאתי בביקורת פומבית, ציבורית. הקרע הפוליטי והאידאולוגי בסופו של דבר התגלגל לקרע משפחתי, מה אפשר לעשות? אלה החיים".