פצצות תאורה של צה"ל ברצועת עזה. ארכיון
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

בתגובה לירי לעבר מועצת אשכול: צה"ל תקף ברצועת עזה

טנק של צה"ל תקף והשמיד עמדת תצפית של חמאס בדרום הרצועה: "ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לכל אירוע טרור המבוצע מרצועת עזה"
כרמלה מנשה ורועי שרון
08 באוקטובר 2017
23:30
עודכן ב 09:25

צה"ל תקף והשמיד עמדת תצפית של חמאס בתגובה לירי הרקטה שבוצע הערב (ראשון) משטח רצועת עזה אל עבר שטח המועצה האזורית אשכול. הרקטה התפוצצה בצד הפלסטיני. 

מדובר צה"ל נמסר כי "בשעות הערב בוצע ניסיון שיגור רקטה משטח רצועת עזה לשטח ישראל, לאחר סריקת הכוחות עולה כי הרקטה שכוונה לשטח ישראל התפוצצה בשטח רצועת עזה. בתגובה לניסיון הירי תקף והשמיד צה"ל באמצעות ירי טנק עמדת תצפית של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה.

"ניסיון הירי מהווה איום על ביטחון אזרחי ישראל ופגיעה בריבונותה של מדינת ישראל. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לכל אירוע טרור המבוצע מרצועת עזה".

הפעם האחרונה שבה נורתה רקטה לשטח ישראל הייתה לפני כחודשיים. הרקטה התפוצצה אז בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון, ולא גרמה לנזק או לנפגעים. פחות מיממה לאחר מכן הגיב צה"ל בתקיפה בשטח הרצועה, ולפי דיווחים פלסטיניים נפצעו בה שלושה בני אדם.

בראיון שהעניק לכאן רשת ב' אחרי ירי הרקטה האחרון, אמר ח"כ חיים ילין (יש עתיד), שכיהן בעבר כראש מועצת אשכול, כי "התגובה של צה"ל היא ריטואל ידוע. הוא לא מנפץ איזושהי תפיסה אסטרטגית של הממשלה. כבר 17 שנה אנחנו באותו הריקוד: הם יורים, ואנחנו מגיבים".