איתמר בן-גביר, ברוך מרזל ומיכאל בן-ארי, ארכיון
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

בעקבות פסיקת בג"ץ: פעילי ימין יפגינו בסמוך לביתם של בכירי שב"כ וצה"ל

פרסום ראשון: פעילי הימין מתכננים לנצל את פסיקת בג"ץ בנושא רישוי ההפגנות. בעקבות הפסיקה, המשטרה תגיש לשר ארדן המלצה לפעול לשינוי החקיקה
רועי ינובסקי
09 באוקטובר 2017
21:17

נערי גבעות יפגינו בסמוך לביתם של בכירים בצה"ל ובהמשך צפויים פעילי ימין מתכננים להפגין ליד ביתם של בכירי שב"כ, כך פרסמנו הערב (שני) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. הצעד מגיע בהמשך לפסיקת בג"ץ אמש לפיה ניתן לקיים הפגנות שאינן נוגעות לנושאים מדיניים ללא צורך ברישוי.

נערי גבעות שהורחקו מהשומרון בצו, מתכוונים להפגין בסמוך לבתים של אלוף פיקוד המרכז, רוני נומה, ואלוף פיקוד העורף, תמיר ידעי. עו"ד איתמר בן גביר המייצג אותם ציין כי בעבר הערימה המשטרה קשיים על מי שרצה לקיים הפגנה כזאת אולם פסיקת בג"ץ קובעת כי אין צורך ברישיון ואין להגביל הפגנות מסוג זה. בן גביר הוסיף כי בהמשך יש כוונה להפגין גם בסמוך לביתם של ראש השב"כ וראש החטיבה היהודית בשב"כ. "מה שמותר לשמאל מותר גם לימין ואני שמח שהיום אפשרות המשטרה לפגוע בחופש הביטוי היא אפשרות מצומצמת ביותר".

בנוסף, תגיש המשטרה לשר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, המלצה לפעול לשינוי חקיקה בתחום רישוי ההפגנות. זאת בהמשך לפרסום אמש כי פסיקת בג"ץ בנושא רישוי ההפגנות צפויה להפוך את עבודת המשטרה למורכבת ועל כן מגבשים שם הנחיות חדשות לרישוי הפגנות וקוראים לשינוי החקיקה בנושא.