חיילי צבא לבנון בסיור בבעל-בק
צילום: אי-פי

בלבנון עונים לליברמן: "צבאנו עצמאי ולא קשור לחיזבאללה"

גורם לבנוני הגיב לדבריו של שר הביטחון לפיהם צבא לבנון הפך לחלק בלתי נפרד מארגון הטרור השיעי: "בריטניה וארה"ב בוטחנו בצבאנו ובוטחות בו"
שמעון מיג'אן
11 באוקטובר 2017
10:55

גורם צבאי בלבנון דוחה את דבריו של שר הביטחון אביגדור ליברמן, לפיהם צבא לבנון הוא חלק בלתי נפרד מחיזבאללה. הגורם הלבנוני אמר לעיתון "אלג'ומהוריה" כי דברי ליברמן סותרים את המציאות וכי הצבא הלבנוני עצמאי לחלוטין".

לדברי הגורם, הצבא כפוף לדרג המדיני בלבנון ואת המדיניות שלו מתווים אך ורק מפקדיו. "ארצות הברית ובריטניה מחמשות את צבא לבנון ובוטחות בו. האם לפי דברי ליברמן, וושינגטון ולונדון מחמשות את חיזבאללה? האם יש לשר ליברמן מידע שאין למדינות אלה?" תהה הגורם הצבאי בלבנון.

אתמול אמר שר הביטחון כי במסגרת ההיערכות של צה"ל, הוא מתכונן ל"כל תסריט אפשרי", הכולל גם תרחיש שבו המערכה בצפון תהפוך למלחמה אזורית שתכלול גם את לבנון וגם את סוריה. "המציאות החדשה מכינה לנו אתגרים חדשים" אמר ליברמן.

"אם פעם דיברנו על גזרת לבנון - אז אין יותר גזרה כזו. יש גזרת צפון. בכל התפתחות שתהיה, זו תהיה גזרה אחת, סוריה ולבנון ביחד, חיזבאללה, משטר אסד וכל סייעני משטר אסד. גם מבחינת גזרת לבנון לא מדובר כבר על חיזבאללה בלבד - מדובר על חיזבאללה ועל צבא לבנון, ולצערי זו המציאות. צבא לבנון הפך לחלק אינטגרלי במערך של חיזבאללה תחת פיקודו. הוא איבד את העצמאות, והפך לחלק בלתי נפרד ממערך חיזבאללה".

ליברמן הוסיף כי "לא משנה איפה תתפתח המערכה הבאה, בצפון או בדרום - היא מיד תהפוך למערכה בשתי חזיתות. אין יותר מערכה בגזרה אחת, וזו הנחת היסוד שלנו. לזה אנחנו מכינים את הצבא".

עם זאת, ליברמן הדגיש כי פני ישראל לרגיעה. "התפיסה הבסיסית שלי היא 'הרוצה שלום ייכון למלחמה'. מי שרוצה שלום חייב להתכונן למלחמה, ואני מקווה שאויבינו בצד השני יחשבו היטב על כל צעד וצעד כנגד מדינת ישראל, על מנת שלא נצטרך להמחיש את כל העוצמה ואת כל היכולות של צה"ל".