חברת אבטחה במפעל
קובי פינטו

מפעל "נגב קרמיקה" ייסגר: מכתבי פיטורים נשלחו לעובדים

הנהלת המפעל, ששכרה מאבטחים כדי למנוע את כניסת העובדים למקום: "המפעל הפסיד 2 מליון שקל בכל חודש, ההסתדרות סירבה להצעות התייעלות"
13 באוקטובר 2017
08:57
עודכן ב 09:56

עובדי מפעל "נגב קרמיקה" קיבלו הבוקר (שישי) מכתבי פיטורים והודעה על סגירת שערי המפעל. לדברי מנהלי המפעל, העסק מייצר הפסדים ולא היה מנוס מסגירתו.

מנכ"ל קבוצת "נגב קרמיקה" כתב לעובדים כי המפעל הפסיד 2 מליון שקל בכל חודש. לדבריו, ההסתדרות ו-ועד העובדים לא היו נכונים לתוכנית התייעלות רחבת היקף, לא שיתפו פעולה עם ההנהלה ולפיכך לא היה מנוס מסגירת המפעל.

ל"כאן ועכשיו" נודע כי הנהלת המפעל שכרה חברת אבטחה שתמנע את כניסת העובדים למפעל החל מהבוקר. במקביל, מתארגנת הבוקר מחאה מצד העובדים. נכון לעכשיו, ההסתדרות טרם הגיבה על ההודעה לעובדים וכך גם ועד העובדים.

ממפעל "נגב קרמיקה" נמסר: "ההחלטה על סגירת המפעל התקבלה בלב כבד, לאחר עבודה יסודית ומאומצת לקידום תוכנית הבראה והתייעלות מקיפה, שלצערנו נדחתה במלואה על ידי נציגי ועד העובדים". עוד טענו בהנהלת המפעל: "מבחינתנו העובדים הם לב ליבו של כל עסק, וללא הרתמות מלאה שלהם, אין כדאיות בהפעלת המפעל. היקף הפעילות של המפעל מהווה 15% בלבד מפעילות נגב, ולכן לא תהיה פגיעה בפעילות קבוצת נגב או באספקת הזמנות קיימות ועתידיות".

מנגד, דובר ההסתדרות הכללית, יניב לוי, מסר כי "אנו דוחים מכל וכל את התנהלותה הבריונית וטענות ההנהלה. לפני החג התקיימו מספר פגישות של משא ומתן. המו"מ היה אמור להימשך מיד עם תום החג. ההסתדרות תפנה בשעות הקרובות לבית הדין לעבודה בבקשה להוצאת צו מניעה".

חבר הכנסת ("יש עתיד"), מאיר כהן, הגיב גם הוא על סגירת המפעל ואמר כי "מדובר בהתנהלות בריונית מצד ההנהלה". הוא הודיע כי ידרוש הסברים ויזמין את נציגי המפעל לדיון דחוף בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת. "אי אפשר להשלים עם פיטורי עובדים במקום בו אפשרויות התעסוקה מצומצמות כל כך ואני מצפה להתערבות מידית של ראש הממשלה, שר הכלכלה ושר האוצר".

כהן הוסיף: "אנשים נלחמים על פרנסתם, ראשי ישובים נלחמים על יישובו ופיתוחו של הנגב ומנגד, מפעל כל כך חשוב סוגר את שעריו. עצוב מאוד שדווקא מפעל שכותרתו היא נגב, מפסיק את פעילותו בנגב".