רכב מונית
צילום: פלאש 90

הדוגמנית אליה קדוש על מעצרה: "נהג המונית תפס אותי"

מעצרה של אליה קדוש, שחשודה בתקיפת נהג מונית, הוארך עד יום שני. לפני כשבועיים הייתה מעורבת בתקרית אלימה נוספת, בבי"ח איכילוב
לירן כוג'הינוף
13 באוקטובר 2017
10:52
עודכן ב 11:01

בית משפט השלום בתל אביב האריך אמש (חמישי) את מעצרה של הדוגמנית אליה קדוש עד ליום שני. קדוש חשודה בתקיפה ואיומים של נהג מונית ביום רביעי בבית החולים וולפסון.

השופטת, יפעת אונגר ביטון, קבעה כי את ימי המעצר תעשה קדוש בבית חולים פסיכיאטרי בתנאי אישפוז.
במהלך הדיון אמרה קדוש לשופטת: "אני מרביצה, ומרביצה חזק, אבל זה לא בכוונה. אתמול הנהג מונית ניסה לתפוס אותי חזק [...] נתתי לו 500 שקל כדי שלא יספר מה קרה". קדוש חשודה כי סטרה לנהג המונית (70) שהסיע אותה לטיפול בבית החולים וולפסון בחולון, לאחר שהתגלע ביניהם ויכוח.

עו"ד נס בן נתן, המייצג את קדוש, מסר: "מדובר במי שהייתה תחת השפעת תרופות, ובמצב רגשי מורכב. נהג המונית נהג כלפיה באלימות מילולית בוטה מול קהל אנשים, השפיל אותה ותגובתה כלפיו לא מצדיקה התערבות משטרתית שכן מדובר בזוטי דברים".

ב-28 בספטמבר התרחש אירוע אלים אחר בו הייתה מעורבת קדוש. הדוגמנית הגיעה מלווה בידיד לקבלת טיפול רפואי. במהלך שהותה במיון החלה קדוש לגדף ולצעוק על הצוות הרפואי, בטענה שאינה מקבלת טיפול הולם. אחד המאבטחים הרחיק את קדוש מדלפק המיון כדי למנוע ממנה לתקוף את מי מהצוות הרפואי.

לקראת השעה שלוש בלילה הגיע דוד אמויאל, בן זוגה של קדוש, עם ארבעת חבריו לבית החולים, ולאחר שאיתר את המאבטח צעק לעברו "אני השטן שלך. חכה, חכה. לא מול המצלמות, אני אתפוס אותך בחוץ". לאחר מכן נכנסו הארבעה ואמויאל לחדר המיון, כשאותו המאבטח ושני מאבטחים נוספים הולכים בעקבותיהם, ואז החלו לתקוף אותם.

ביום ראשון הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד חמשת המעורבים בתקיפת המאבטחים בבית החולים איכילוב לפני כשבועיים. ארבעה מהם – רוסלן מיסייב, מור ביטון, חנן אלפסי ואברהם יוספוב – מואשמים בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, חבלה חמורה בצוותא ותקיפה הגורמת חבלה ממשית בצוותא.