שר הכלכלה, אלי כהן
צילום: פלאש 90

מתגבש פתרון למשבר ב"נגב קרמיקה": מכתבי הפיטורים יוקפאו

ראשי ערים, שר הכלכלה וההסתדרות עמלים על גיבוש מתווה, לפיו הפיטורים יוקפאו לחודש, במהלכו יתקיים מו"מ על חידוש העבודה במפעל
איציק זוארץ
13 באוקטובר 2017
12:04
עודכן ב 15:01

ראשי הערים של ירוחם ודימונה, שר הכלכלה, אלי כהן, ההסתדרות והנהלת מפעל "נגב קרמיקה", מנסים היום (שישי) בשעות אלה להגיע לפתרון אפשרי למשבר שהוביל היום לסגירת המפעל ולפיטורי כלל העובדים. 

על פי המתווה שסוכם, מכתבי הפיטורים יוקפאו לחודש, ובמהלכו יתקיים משא ומתן, יילמדו קשיי המפעל ויחפשו פתרונות שיוציאו אותו מהמשבר.

ובתוך כך, יושב ראש ועדת העבודה והרווחה של הכנסת, ח"כ אלי אלאלוף, הודיע על דיון דחוף של הוועדה בעניין סגירת מפעל נגב קרמיקה בירוחם,שיתקיים ביום שלישי הקרוב.

מוקדם יותר היום הנהלת מפעל "נגב קרמיקה" סגרה את שעריו ושלחה מכתבי פיטורים לכלל עובדיו.  מנכ"ל קבוצת "נגב קרמיקה" כתב לעובדים כי המפעל הפסיד 2 מליון שקל בכל חודש. לדבריו, ההסתדרות ו-ועד העובדים לא היו נכונים לתוכנית התייעלות רחבת היקף, לא שיתפו פעולה עם ההנהלה ולפיכך לא היה מנוס מסגירת המפעל.

מנגד, דובר ההסתדרות הכללית, יניב לוי, מסר כי "אנו דוחים מכל וכל את התנהלותה הבריונית וטענות ההנהלה. לפני החג התקיימו מספר פגישות של משא ומתן. המו"מ היה אמור להימשך מיד עם תום החג. ההסתדרות תפנה בשעות הקרובות לבית הדין לעבודה בבקשה להוצאת צו מניעה".

ממפעל "נגב קרמיקה" נמסר: "ההחלטה על סגירת המפעל התקבלה בלב כבד, לאחר עבודה יסודית ומאומצת לקידום תוכנית הבראה והתייעלות מקיפה, שלצערנו נדחתה במלואה על ידי נציגי ועד העובדים". עוד טענו בהנהלת המפעל: "מבחינתנו העובדים הם לב ליבו של כל עסק, וללא הרתמות מלאה שלהם, אין כדאיות בהפעלת המפעל. היקף הפעילות של המפעל מהווה 15% בלבד מפעילות נגב, ולכן לא תהיה פגיעה בפעילות קבוצת נגב או באספקת הזמנות קיימות ועתידיות".