שרת התרבות לשעבר של צרפת, אודרי אזולאי
צילום: אי-פי

הצרפתייה היהודיה עשוייה לנצח את הקטרי במירוץ לראשות אונסק"ו

חברי הוועד המנהל של אונסק"ו יבחרו בין אל-קווארי הזוכה לתמיכה אפריקנית לבין אזולאי שמבטיחה לא להיכנס לנושאים פוליטים
גדעון קוץ
13 באוקטובר 2017
17:11

שרת התרבות לשעבר של צרפת, אודרי אזולאי, תתמודד הערב (שישי) מול נציג קטר, עבדל עזיז אל קווארי, על תפקיד המנכ"ל של ארגון האו"ם לתרבות, חינוך ומדע אונסק"ו שתיערך בווועד המנהל של אונסקו המתכנס בפריז.

מוקדם יותר היום גברה אזולאי בהתמודדות מוקדמת על "מקום בגמר" על נציגת מצרים מושירה חטאבי וזכתה ב-31 קולות מול 25. השתיים התמודדו לאחר שבסיבוב הראשון השיגה כל אחת 18 קולות, לעומת 22 הקולות להן זכה המועמד הקטרי.

מצרים וסעודיה ניהלו מסע נגד מועמד קטר שנהאשם בפרסום טקסטים אנטישמיים. עם זאת, סיכוייו של הקטרי עדיין טובים יותר משל סיכוייה של הפוליטיקאית הצרפתיה, בגלל תמיכה לה זוכה ממדינות אפריקניות ומוסלמיות שונות.

שר החוץ הצרפתי, איב לה דריאן, אמר לכאן כי לדעתו, יש לאזולאי סיכויים לזכות בתפקיד. תכניתה של אזולאי עוסקת בקידום החינוך והתרבות, בפרויקטים כלליים ואזוריים משותפים, בסיוע לאתרי מורשת עולמית בסכנה, זאת מבלי להכנס לנושאים פוליטיים.

בהודעה שפרסם משרד החוץ הצרפתי נכתב כי פרישתה של ארה"ב ותכניו הפרישה של ישראל מחזקות את הצורך בבחירת מועמדת של צרפת שמתרכזת במשימות החשובות של הארגון ורוצה להחזיר לו את את אמינותו.