ראובן שמרלינג

משרד הביטחון: ראובן שמרלינג יוכר כנפגע פעולות איבה

המשרד הודיע כי משפחתו של שמרלינג, תושב אלקנה שנרצח בפיגוע בכפר קאסם על רקע לאומני, תקבל סיוע. הנשיא ריבלין ביקר בבית המשפחה
רועי שרון ואוריה אלקיים
15 באוקטובר 2017
13:18
עודכן ב 15:20

משרד הביטחון הודיע היום (ראשון) כי ראובן שמרלינג, תושב אלקנה שנרצח בפיגוע בכפר קאסם בערב חג הסוכות, יוכר כנפגע פעולות איבה. זאת, לאור קביעת שב"כ בשבוע שעבר כי רצח שמרלינג היה פיגוע טרור על רקע לאומני.

היום ביקר נשיא המדינה, ראובן ריבלין, בבית משפחתו של שמרלינג. אלמנתו של שמרלינג, חנה, אמרה במהלך הביקור: "נמשיך הלאה כי זו הארץ. ראובן תמיד אמר שאנחנו חיים בדור של גאולה. הוא אמר שכל דור היה מתחלף עם הדור שלנו, עם הביטחון שיש לנו ועם הצבא שלנו".

בתו של הנרצח, יונית, סיפרה לריבלין על אביה: "הוא היה כמו דוד נעים זמירות ישראל. חזן התפילות. הוא נרצח ביום שבו נולד וכנראה גם היה גיבור, כי הוא גם נלחם".

לפני שבוע הותר לפרסום כי שני פלסטינים מהעיירה קבטיה שליד ג'נין נעצרו בחשד לרצח שמרלינג. כמו כן, בשב"כ קבעו בתום החקירה כי הרצח היה פיגוע טרור על רקע לאומני.

לפי הודעת שב"כ, השניים - שפרטיהם נמצאים תחת צו איסור פרסום - נעצרו לחקירה כבר במהלך החג. הם חשודים כי רצחו את שמרלינג, תושב אלקנה, שגופתו נמצאה מוטלת באזור התעשייה של כפר קאסם עם סימני אלימות קשים. 

בעקבות הודעת שב"כ, פרסמה משפחת שמרלינג הודעה ומסרה: "המשפחה קיבלה בסיפוק ובהערכה את הודעת הגורמים המוסמכים אודות תפיסת הרוצחים. המשפחה מבקשת להודות בהזדמנות זו לכוחות הבטחון על המאמצים הרבים שהושקעו תוך פרק זמן קצר.

"כן מבקשת המשפחה להודות לקהילת אלקנה ולכל התומכים ממעגלים שונים על החיבוק החם והאוהב. מנחמים יתקבלו בימי השבעה החל ממוצאי שמחת תורה. בשלב זה מבקשת המשפחה להתכנס באבלה".