פיגוע בסיני, ארכיון
צילום: אי-פי

חמאס: מגנים את הפיגוע של דאעש בסיני

6 חיילים נהרגו בפיגוע ועשרות נפצעו; דאעש לקח אחריות על ירי הרקטות מחצי האי סיני אל שטח ישראל
דנה בן שמעון ורויטרס
16 באוקטובר 2017
14:58
עודכן ב 17:25

חמאס גינה היום (שני) את הפיגוע של דאעש אתמול נגד יעדי הצבא המצרי בצפון סיני. דובר חמאס פאוזי ברהום אמר כי הפיגוע נועד לפגוע ביציבותה של מצרים וכי בחמאס מעוניינים בשמירה על ביטחונה ושגשוגה. בתוך כך, דאעש לקח אחריות על ירי הרקטות מסיני לישראל אתמול.

במתקפה משולבת של דאעש אתמול על מוצבים באזור שייח זוויד, נהרגו שישה חיילים מצרים ועשרות נפצעו. בהודעה רשמית של הצבא המצרי נאמר כי 24 מהתוקפים נהרגו. כלי תקשורת מקומיים דיווחו שבמתקפה השתתפו יותר ממאה מחבלים. לדברי גורמי רפואה לפחות 20 מאנשי כוחות הביטחון נפצעו בפיגוע. במתקפה השתמשו אנשי דאעש במכוניות תופת וברקטות אר-פי-ג'י. ביום שישי נהרגו שישה חיילים מצרים נוספים באל-עריש, בפיגוע שדאעש לקח עליו אחריות.

בהודעה רשמית, אך בלי שסיפק הוכחות כלשהן, דאעש לקח אחריות על ירי הרקטות מחצי האי סיני אל שטח ישראל אמש. "הלוחמים התעמתו עם מטוסים ישראלים שטסו מעל המדינה וירו שתי רקטות גראד", נאמר בהודעת דאעש. אמש נורו שתי רקטות מחצי האי סיני אל שטח ישראל, אחת מהן אותרה בשטח פתוח. לא דווח על נפגעים או נזק. לאחר שתושבים דיווחו על הדי פיצוצים, אותר מקום נפילת הרקטה מחוץ לישוב במועצה האזורית אשכול.