הפגנה נגד הכיבוש בירושלים, באפריל
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שוברים שתיקה על חוק העמותות: ספין של ממשלה שזמנה קצוב

לדברי מנכ"ל הארגון אבנר גבריהו, "ההסתה והרדיפה נגד שוברים שתיקה - כעומק החקירות הפליליות נגד ראש הממשלה"
זאב קם
17 באוקטובר 2017
11:57
עודכן ב 11:59

מנכ"ל ארגון "שוברים שתיקה" אבנר גבריהו הגיב הבוקר (שלישי) ליוזמת ראש הממשלה בנימין נתניהו לקדם חוק חדש נגד עמותות שמאל, שפורסם אתמול לראשונה בחדשות הערב בכאן 11, ואמר כי ״ההסתה והרדיפה נגד שוברים שתיקה כעומק החקירות הפליליות נגד ראש הממשלה. מדובר בעוד ספין עלוב של ממשלת הימין שמרגישה שזמנה קצוב. שוברים שתיקה יישארו פה גם אחרי נתניהו".

לדברי גבריהו, "בכל פעם שראש הממשלה טובע עוד יותר עמוק בבוץ החקירות הפליליות, הוא מחפש אויבים ומשתמש בלוחמי צה״ל ששברו שתיקה ומתנגדים לכיבוש כמגן אנושי מפני ההשלכות הציבוריות של ההסתבכויות הפליליות שלו. לא ועדת חקירה ולא חקיקה יעצרו אותנו. יש רק דרך אחת להפסיק את שוברים שתיקה, והיא סיום הכיבוש״.

אמש פורסם כי נתניהו יקדם חוק שיאסור מימון של עמותה פוליטית על ידי מדינה זרה. את החוק החדש יקדם עבור ראש הממשלה שר התיירות יריב לוין. לפי החוק החדש, המדינה תפקח על כל תרומה שתגיע ממדינה זרה ומיועדת לעמותה אזרחית. תרומה עבור מטרה חברתית אמורה לקבל את אישור המדינה.

בלשכת ראש הממשלה אישרו כי נתניהו נחוש לקדם במהירות האפשרית את החקיקה "שתמנע מעורבות של ממשלות זרות במימון ארגונים שפועלים לפגיעה בחיילי צה"ל".