דוד עמר בבית המשפט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שנתיים וחצי מאסר לנהג שפצע קשה בן 6 ונמלט מהזירה

דוד עמר, שמעולם לא הוציא רישיון נהיגה, דרס ילד בתאונת פגע וברח בירושלים לפני כשנה. בית המשפט גזר עליו מאסר בפועל וקנס של 10 אלף שקל
אמוץ שפירא וורד פלמן
17 באוקטובר 2017
14:50
עודכן ב 15:34

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (שלישי) על דוד עמר, תושב ירושלים, 30 חודשי מאסר בגין דריסה, הפקרה ונהיגה ללא רישיון. באוגוסט 2016 דרס ילד בן שש סמוך לצומת בר אילן בירושלים, פצע אותו קשה ולאחר מכן נמלט מהזירה. על עמר נגזר גם פיצוי של 10 אלף שקלים לילד.

עורכת הדין דקלה לוי מפרקליטות מחוז ירושלים אמרה כי "הנאשם מעולם לא הוציא רישיון נהיגה, לא נתן זכות קדימה, עקף רכב ופגע בילד בן שש שחצה כביש במעבר חצייה מבלי שהאט. כתוצאה מהפגיעה הילד הוטח בכביש, והובהל לבית החולים כשהוא מורדם ומונשם. בנוסף לכל אלה, הנאשם ביצע עבירת הפקרה, כשבמקום להושיט עזרה לילד, הוא עזב את המקום והותיר אותו שוכב מדמם על הכביש עם פגיעות ושברים בראשו ובגופו".

הפרקליטה לוי הוסיפה כי "שורת העבירות שביצע הנאשם הובילו לתוצאה קשה אשר הילד ומשפחתו יישאו עוד שנים רבות. אנו רואים חשיבות בכך שיצא מסר חד וברור מבית המשפט לפיו נהגים המעורבים בתאונות דרכים העוזבים את המקום ומפקירים את נפגעי התאונה במקום התאונה יישאו בעונשי מאסר ראויים ומשמעותיים ולא יורשו לנהוג ברכב שנים ארוכות".

בתוך כך, הבוקר הוגש כתב אישום נגד מוחמד ג'והאני, תושב כפר קאסם בן 22, שדרס למוות לפני כשבועיים את חוסיין מוסא, רוכב אופנוע בן 17 מאבו סנאן. על פי כתב האישום, ג'והאני נהג במכונית כשהוא שיכור ובלי שיש לו רישיון נהיגה בתוקף. כשנסע סמוך לירכא סטה ממסלולו ופגע בעוצמה באופנוע, מה שהוביל למותו של רוכב האופנוע במקום. לאחר התאונה ניסה ג'והאני להימלט מהמקום - הוא דיווח למשטרה כי רכבו נגנב ונמלט רגלית עם ידידתו לכיוון המטעים הסמוכים והסתתרו ליד סלע גדול במרחק של עשרות מטרים ממקום התאונה עד שנתפסו על ידי השוטרים.

הפרקליטות מייחסת לו עבירת הריגה ובשל החשש ממסוכנותו מבקשת מבית המשפט המחוזי בחיפה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים נגדו. עו"ד רמי סלאמה מהפרקליטות אמר כי "התנהגות הנאשם באירוע ובכלל זה הפקרת המנוח ושיבוש מהלכי המשפט מעידים על תעוזה רבה והיעדר מורא מהחוק".

תגיות:
פגע וברח