כוחות צה"ל מדביקים צווי סגירה במשרדי טרנס מדיה, הל
צילםו: דובר צה"ל

צה"ל פשט על כלי תקשורת פלסטיניים החשודים בהסתה

בפשיטה הלילה על שמונה כלי תקשורת והפקה החשודים בהסתה לטרור הוחרמו ציוד ומסמכים ונעצרו שני חשודים
ענבל תמיר, גל ברגר וערן זינגר
18 באוקטובר 2017
08:30

כוחות צה"ל פשטו הלילה (רביעי) על משרדיהם של כמה ערוצי טלוויזיה של חמאס והג'יהאד האסלאמי, החשודים בהפצת ושידור חומרי הסתה המעודדים לטרור. במבצע נסגרו תחנות תקשורת, הוחרמו ציוד ומסמכים ונעצרו שני חשודים.

המבצע התמקד בערוצים אל-אקצה, אל-קודס ופלסטין אל-יום בחברון, שכם ורמאללה. הכוחות החרימו ציוד ותלו במשרדים צווים המורים על סגירתם לחצי שנה. הכוחות פשטו גם על כמו גם על חברות תקשורת המעניקות להם שירותי הפקה (פאל-מדיה, טרנס מדיה, ראמ-סט). לדברי מקורות פלסטיניים נעצר מנהל חברת ההפקה טרנס מדיה בחברון, עאמר אל-ג'עברי.

חבר הכנסת אחמד טיבי גינה את הפשיטה על משרדי פאל-מדיה. לדבריו, "מדובר בפגיעה גסה בחופש העיתונות, במוסד תקשורת מקצועי ובקבוצה גדולה של עיתונאים".

במבצע רחב ההיקף של החטיבות המרחביות שומרון, בנימין, עציון ויהודה, השתתפו כוחות צה״ל, שב״כ והמינהל האזרחי. בהודעת דובר צה"ל נמסר כי "מבצע זה הינו חלק ממאמץ הסיכול המורחב במסגרתו פועלים כוחות הביטחון מול כלל מרכיבי הטרור וביניהם ההסתה. כוחות הביטחון במרחב ימשיכו לפעול כנגד ההסתה לטרור מתוך הבנה שזו מהווה גורם ישיר לביצוע פיגועים בהשראה ולתמיכה בטרור".

כמו כן במהלך הלילה עצרו כוחות צה״ל, שב״כ, מג״ב, ומשטרת ישראל 18 מבוקשים ביהודה ושומרון. 15 מהם חשודים במעורבות בפעילות טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון.