הלווייתו של אמיר פרישר גוטמן
צילום: פלאש 90

פרסום ראשון: דוח הנתיחה שלאחר המוות של פרישר גוטמן

בגופו של הזמר, שטבע למוות לפני שלושה חודשים, אין עדות לסרטן ולא נמצא קשר בין הטיפול שקיבל לנסיבות מותו
קטי דור
19 באוקטובר 2017
21:18
עודכן ב 06 נובמבר 10:45

מממצאים ראשוניים מדוח הנתיחה שלאחר המוות של אמיר פרישר גוטמן, שטבע למוות לפני שלושה חודשים, עולה כי אין עדות למחלת הסרטן – כך פורסם הערב (חמישי) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. מהדוח עולה כי אין קשר בין הטיפול שקיבל הזמר, שאובחן בטעות כחולה סרטן בבית החולים איכילוב שבתל אביב, לטביעתו. 

פרישר גוטמן, בן 41 במותו, מת ב-23 ביולי, יממה לאחר שטבע בחוף בלתי מוכרז בעתלית. מותו נקבע בבית החולים רמב"ם שבחיפה, שם אושפז. הוא נמשה מהמים כשמצבו קשה, לאחר שקפץ לעזרת אחייניתו שנסחפה עם המים ונקלע למצוקה. 

משפחתו של גוטמן , שהיה חתום על כרטיס "אדי", ביקשה לאחר מותו לתרום את קרניות עיניו בלבד, מכיוון שלא היה ניתן לתרום איברים נוספים בשל מצבו הרפואי.

הזמר והבמאי אמיר פרישר גוטמן, צילום: פלאש 90

פרישר גוטמן נולד כאמיר פייגר ב-1976 בקרית חיים. בהמשך הוא קיצר את שם משפחתו ל"פיי" והוסיף את שם משפחתו של סבו מצד אמו, גוטמן. ב-1997 הוא הצטרף ללהקת הבנים "היי פייב" שזכתה לפופולריות רבה ונבחרה ללהקת השנה שלוש שנים ברציפות.

אחרי פירוק הלהקה בשנת 2000, פרישר גוטמן הוציא שני אלבומי סולו, השתתף בפסטיגלים והפקות שונות ואף חיבר שירים לזמרים אחרים שזכו במקום הראשון בפסטיגל. פרישר גוטמן ביים במהלך השנים עשרות הצגות, בעיקר לילדים, כיכב במחזות זמר כמו "מרי לו" ו"הלהקה" של תאטרון הבימה והנחה כמה תוכניות טלוויזיה.

ב-2016 אובחן גוטמן כחולה סרטן לימפומה. הוא עבר סדרת טיפולים כימותרפיים ארוכה, והתכונן להשתלת מח עצם. בדיקה נוספת שנערכה בבית חולים בארה"ב גילתה כי האבחנה המקורית היתה שגויה, וכי הוא חולה במחלה חמורה פחות. "אני לא יודע מי כתב את התסריט של הדבר הזה. זו הזיה שממשיכה עד הרגע האחרון", אמר בסרט תיעודי על המקרה.