מוחמד ספראן, שתכנן פיגוע דריסה נגד חיילים

פלסטיני מרמאללה תכנן פיגוע דריסה ונעצר: "עוד אהרוג חיילים"

מוחמד ספראן נלכד בראשון לציון עם משאית גנובה, והודה כי התכוון לדרוס חיילים. לאחר הארכת מעצרו אמר לכאן 11: "מתחרט רק שלא הצלחתי"
מורן שכניק ויערה שפירא
20 באוקטובר 2017
10:12
עודכן ב 13:38

המשטרה התירה היום (שישי) לפרסם כי מוחמד ספראן, תושב רמאללה בן 39, נעצר אתמול בתום מרדף משטרתי בראשון לציון, בחשד שגנב משאית והתכוון לבצע פיגוע דריסה. ספראן גנב את המשאית בחולון ונמלט מניידות המשטרה עד לרחוב משה דיין בראשון לציון, שם נעצר.

בצהריים הובא הפלסטיני לבית משפט השלום בפתח תקווה, שהאריך את מעצרו עד ליום רביעי. בתום הדיון אמר לכתבת כאן 11 כי תכנן את הפיגוע "בגלל מה שהיהודים עושים באל-אקצה", והוסיף: "באתי להרוג חיילים. אני מתחרט רק שלא הצלחתי. עוד אהרוג חיילים כי זה מה שמגיע לכם".


המשאית שנגנבה לצורך ביצוע הפיגוע (צילום: דוברות המשטרה)

במשטרה אומרים כי החלו סריקות אחר הנהג לאחר שהתקבל דיווח על משאית שנגנבה. לאחר שנעצר והועבר לתחנת המשטרה, הוא דיווח לשוטרים כי התכוון להשתמש במשאית כדי לבצע פיגוע דריסה נגד חיילים במרכז הארץ. בית משפט השלום שבפתח תקווה האריך את מעצרו של הפלסטיני בשישה ימים, עד ליום רביעי.

השבוע הורשעו בבית המשפט המחוזי בתל אביב שלושת המחבלים הפלסטינים מהפיגוע במתחם שרונה בעיר בשנה שעברה, בארבעה סעיפי רצח ועבירות נוספות. גזר דינם של המחבלים יינתן ב-13 בנובמבר.