קוטג' מתוצרת תנובה
צילום אילוסטרציה: נתי שוחט, פלאש 90

תנובה תשלם קנס של 25 מיליון שקל: דרשה מרשתות המזון לתאם מחירים

בקיץ 2011 גרמה החברה לשופרסל ומגה להציע מבצע אחיד על גבינה לבנה במקום להתחרות ביניהן. הקנס יוחזר לצרכנים
עמית תומר
21 באוקטובר 2017
22:08

חברת תנובה תשלם קנס בסכום של 25 מיליון שקלים לאחר שדרשה מרשתות המזון לתאם את מחירי הגבינה הלבנה לקראת חג השבועות בשנת 2011, כך פרסמנו הערב (שבת) בחדשות השבת בכאן 11.

לקראת חג השבועות של שנת 2011 פנתה תנובה לרשתות המזון בבקשה להציע חלק ממוצרי הגבינה שלה, של שטראוס ושל טרה באותו מחיר ועל ידי כך ניסתה למנוע הוזלת מחירים ותחרות בשוק המזון. במקרה נוסף פנתה תנובה לרשת קמעונאית וביקשה ממנה לקבוע יחד איתה את מחירי המוצרים של החברה. הרשות להגבלים עסקיים בדקה את הפרשות ומצאה כי מדובר בעבירה על החוק מאחר שתנובה ניסתה להציע הסדר כובל שלא יאפשר לרשתות להתחרות על הצרכנים ויימנע תחרות. בתום דיונים בין הצדדים הושגה פשרה במסגרתה יוטל על החברה קנס של 25 מיליון שקלים.

תנובה מצויה כיום בבעלות של תאגיד סיני שרכש את החברה בשנת 2014, זו הסיבה בגינה לקח זמן רב לאשר את ההסכם. בנוסף לקנס, יוטלו עיצומים אישיים על בכירים שהועסקו בחברה בתקופה הנידונה. מדובר בצעד נדיר במסגרתו ישלמו המנכ"ל לשעבר, אריק שור וארז וולף שמשמש היום כמנכ"ל מחלבות גד, קנסות של 75 אלף שקלים.

בהחלטתה של הרשות להגבלים עסקיים לא נשללה אפשרות לתביעות עתידיות במסגרת ההסכם שנחתם עם תנובה ולכן יכול כל אזרח שחש כי נפגע מהמהלך הזה, להגיש תביעה ייצוגית נגד החברה.

מתנובה והרשות להגבלים עסקיים לא נמסרה תגובה.