סניף בזק
צילום: קובי גדעון, פלאש 90

בזק תיקנס ב-11.3 מיליון שקלים בגין תקיעת רפורמת הטלפוניה הסיטונאית

החברה עדכנה את הבורסה בממצאי דוח משרד התקשורת, שלפיו בזק תקעה את הרפורמה בסירובה למכור קווי טלפוניה למתחרות: "נתנגד בכל הכלים שלרשותנו"
עמית תומר
22 באוקטובר 2017
11:31

בזק תיקנס בסכום של 11.3 מיליון שקלים בגין תקיעת רפורמת הטלפוניה הסיטונאית, בעקבות סירובה למכור קווי טלפוניה למתחרות. חברת התקשורת עדכנה הבוקר (ראשון) את הבורסה בממצאי דוח הפיקוח הסופי של משרד התקשורת בנושא, שהטיל על בזק אחריות על הכשלת הרפורמה.

בהודעה שמסרה בזק צוין כי היא קיבלה הנחיה "לפעול בנחישות למילוי הוראות משרד התקשורת בנושא, שכן המשרד שוקל לפתוח בהליך נוסף". בנוסף, המשרד קבע כי בזק תיאלץ לפתוח את התשתיות שלה לעובדי יתר הספקיות – בניגוד להחלטה קודמת של משרד התקשורת.

בתגובה, הודיעה בזק כי "החברה רואה בכך פגיעה בקניינה וחשיפה ביטחונית, ובכוונתה להתנגד לה בכלים העומדים לרשותה". מנגד, גורמים בחברות התקשורת המתחרות בירכו על המהלך וציינו כי הוא צפוי להגביר את קצב פריסת הסיבים האופטיים.

לפני כשלושה חודשים הורחק מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, מתפקידו בגין חקירה המתנהלות נגדו בחשד לעבירות מרמה והפרת אמונים. על רקע החשד כי פילבר סייע לבזק, נראה כי האכיפה של המשרד נגד ענקית התקשורת עולה מדרגה.