חייל צה"ל (למצולם אין קשר לנאמר בידיעה)
צילום: אי-פי

פרקליטי התא"ל שהסתיר אמצעי לחימה: "קצין ערכי וישר"

הקצין הבכיר, שבכאן רשת ב' נחשף כי החזיק ציוד צבאי בתוך מכולה בניגוד לפקודות, הנחה את חייליו לשקר: "אסור שיראו את הקלצ'ניקוב"
כרמלה מנשה
23 באוקטובר 2017
07:47

המשטרה הצבאית החוקרת ממשיכה גם היום (שני) לחקור את הפרשה שנחשפה אתמול בכאן רשת ב', במסגרתה חשוד קצין בדרגת תת-אלוף כי הסתיר ציוד צבאי רב, כולל תחמושת, בתוך מכולה אזרחית בניגוד לחוק. סניגוריו של הקצין, אל"ם רן כהן וסגן אריאל חברון, מסרו כי מדובר בקצין ערכי וישר, וכי הוא משוכנע שהחקירה תסתיים ללא היבט פלילי.

"לקצין עבר קרבי מפואר בשדה הקרב בשורה של תפקידים מרכזיים בצה"ל ובהובלת לוחמים בגזרות הלחימה השונות", מסרו נציגיו. לטענתם, "לקצין מכולה שעברה עימו מעת לעת בעת מעבר בסיסים ובה נהג לאחסן את ציודו האישי וחפצים נוספים המיועדים לחיילי צה"ל. מדובר בקצין ערכי וישר, המשתף פעולה באופן מלא עם החוקרים ומוסר את גרסתו".

ברשימת הציוד שהסתיר הקצין נמצאים רובה מסוג קלצ'ניקוב, שאותו אף השביח, אקדח, זוגות אופניים, מכונת כביסה, מסכי טלוויזיה ואמצעי ראיית לילה ומחסניות. הוא הורה לנגד בדרגת רס"ר להעביר עבורו את המכולה שבה הוחזק הציוד לבסיס חדש שאליו עבר, ואף הדגיש בפני אחד החיילים כי "אסור שיראו את הקלצ'ניקוב הזה".

מלבד הקצין עצמו, במשטרה הצבאית גבו עדויות מחיילים נוספים סביב הפרשה. "מסרתי את העדות שלי. אמרתי את האמת, למרות שהיא כואבת", אמר אחד מהם. "אותי חינכו ליושרה. הגעתי לצבא מתוך תחושת שליחות ויצאתי מבוזה".