עובדי "נגב קרמיקה", היום בירוחם
צילום: ניסים קינן

מחפשים פתרון: עובדי "נגב קרמיקה" ייפגשו עם נתניהו

העובדים המפוטרים ממשיכים להיאבק וחסמו הבוקר משאיות שניסו לצאת מהמפעל. יושב ראש ועד העובדים: "אין בכוונת ההנהלה לקיים משא ומתן הוגן"
ניסים קינן ואיציק זוארץ
23 באוקטובר 2017
11:48
עודכן ב 12:52

עובדי מפעל "נגב קרמיקה" בירוחם צפויים להיפגש היום (שני) עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בניסיון לפתור את המשבר אליו נקלעו לאחר שלפני כשבוע וחצי הכריזה הנהלת המפעל על סגירתו.

במשא ומתן בין ההנהלה, ההסתדרות והעובדים טרם הושגה פריצת דרך. הצדדים אמורים לדווח לבית הדין הארצי לעבודה בעוד כשבוע אם הושגה התקדמות בשיחות. לפני הצהריים חסמו העובדים את שערי המפעל ומנעו ממשאיות עמוסות בסחורה לצאת, לאחר שבמהלך הלילה אישר בית הדין לעבודה להנהלת המפעל לספק סחורה ללקוחות שהזמינו מבעוד מועד.

נכון לעכשיו, עובדי המפעל מסרבים לכל הצעות ההנהלה במסגרת המשא ומתן. ההנהלה דרשה את פיטוריהם של 34 עובדים, הפחתה של עשרה אחוזים בשכר וביטול תנאי הרווחה. יו"ר ועד העובדים, יעקב צרפתי, אומר כי "התנאים והדרישות שההנהלה מציעה מובילים למבוי סתום. אין בכוונת הנהלת החברה לקיים משא ומתן הוגן. העובדים משליכים יהבם על ראש הממשלה בנימין נתניהו ומקווים שהוא יסייע להם במצוקתם".

לפני עשרה ימים קיבלו עובדי מפעל "נגב קרמיקה" בירוחם מכתבי פיטורים והודעה על סגירת המפעל. לדברי המנהלים, הסגירה נובעת מהעובדה שהעסק מייצר הפסדים של שני מיליון שקלים בכל חודש. בהמשך סוכם כי מכתבי הפיטורים יוקפאו לשבועיים, במהלכם יתקיים משא ומתן בין העובדים, ההנהלה וההסתדרות, יילמדו קשיי המפעל ויחפשו פתרונות שיוציאו אותו מהמשבר.