שר הביטחון אביגדור ליברמן, היום
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

גורמים מדיניים על דברי ליברמן: "חסרי אחריות, כך פותחים מלחמות מיותרות"

אחרי שבצה"ל שללו את התבטאותו של שר הביטחון, גם מקורות בסביבת ראש הממשלה טענו כי אינם יודעים במה מדובר. מקורבי ליברמן: זו הערכתו האישית
רועי שרון
23 באוקטובר 2017
20:20

גורמים מדיניים הביעו הערב (שני) ביקורת על דבריו של שר הביטחון אביגדור ליברמן, שטען היום (שני) כי הירי לעבר רמת הגולן בסוף השבוע לא היה זליגה, אלא פעולה בהוראת ארגון חיזבאללה. לטענתם, מדובר בהתבטאות"חסרת אחריות", והוסיפו כי "ככה פותחים מלחמות מיותרות". לדבריהם, בצה"ל הכחישו מולם את הדברים.

גורמים בסביבת ראש הממשלה בנימין נתניהו טענו כי האחרון לא מכיר את המידע עליו התבסס ליברמן. בסביבת שר הביטחון מסרו לאחר ההצהרה הנחרצת כי הוא ביטא את "הערכתו האישית".

קודם לכן, סתרו גורמים בצה"ל סתרו את דברי ליברמן, ואמרו כי אינם מכירים את המידע המדובר. לטענתם, הירי כוון אל שטח ישראל, אך לא בוצע בהכוונת ארגון אלא על ידי גורמים זוטרים בצבא סוריה. בדבריו בישיבת סיעת "ישראל ביתנו" בפתח מושב החורף של הכנסת, אמר ליברמן כי "הייתה הוראה אישית של נסראללה למדר את אסד ומשטרו מביצוע הירי הזה".

ליברמן התייחס לירי שאירע ביום שבת לפנות בוקר, במסגרתו זוהו חמישה שיגורים מסוריה, מתוכם ארבע רקטות אותרו בשטחים פתוחים בצפון רמת הגולן. בתגובה לירי תקף צה"ל שלושה תותחי ארטילריה של המשטר הסורי. "גם אם מדובר בזליגה מדובר באירוע חריג והמשך אירועים מסוג זה יענו בהחרפת התגובה הישראלית", מסרו בדובר צה״ל לאחר התקיפה.