יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, במליאת הכנסת
צילום: פלאש 90

דיווח ב"הארץ": המשטרה בודקת חשד לפלילים נגד ח"כ ביטן

על פי הפרסום, ביאח"ה בודקים התנהלות של בכירים בעיריית ראשון לציון, שם שימש ביטן סגן ראש העיר ויו"ר הוועדה לתכנון ובנייה. ביטן: "מסע ציד"
מערכת כאן ועכשיו
24 באוקטובר 2017
10:20
עודכן ב 13:40

היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בודקת חשד לפלילים נגד יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן (הליכוד). כך פורסם הבוקר (שלישי) בעיתון "הארץ". לפי הדיווח, הבדיקה מתנהלת במסגרת חקירה בגין התנהלות בכירים בעיריית ראשון לציון, שבה כיהן ביטן סגן ראש העיר ויו"ר הוועדה לתכנון ובנייה.

במסגרת החקירה נגבו עדויות בעניין קשרים של ביטן עם אנשי עסקים. בשלב זה אין אישור רשמי של המשטרה לחקירה. מדוברות המשטרה נמסר: "בהמשך לפרסום הבוקר, נבהיר כי איננו מוסרים פרטים בדבר קיומן או אי קיומן של חקירות, ואין בכך כדי לאשר או להפריך את עצם קיומן. כל פרסום בנושא הינו באחריות הבלעדית של המפרסם".

ביטן הגיב על פרסום הטענות ואמר כי ״כל בר דעת מבין שהעיתוי בו פורסמה הידיעה אינו מקרי ויש כאן ניסיון לרפות את ידיי. זה לא יעזור. ביטן הוסיף: "אני את הפעילות הציבורית שלי אבצע כפי שאני מאמין בה. מסע הציד הבזוי של עיתון 'הארץ' נגד אנשי ימין ונגד כל מי שלא מתיישב עם האג׳נדה שלו, שברה הבוקר שיאים חדשים. הפער בין השאלות שנשלחו אלי ובין הידיעה הממוחזרת שפורסמה מדבר בעד עצמו".

לפי יו"ר הקואליציה, "כבר תקופה ארוכה שהעיתון ממחזר סיפורים ישנים שנבדקו על ידי כל גורמי אכיפת החוק ונסגרו. במשך 28 שנה כיהנתי כחבר מועצת עיר וקבלתי אלפי החלטות לטובת צד ולרעת צד, זה חלק מהעשייה הציבורית. הניסיון להלך עלי אימים לא ייצלח. ידי נקיות".