השר נפתלי בנט
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בנט נגד ליברמן: אין סימוכין לכך שהירי לעבר רמת הגולן היה מכוון

יו"ר הבית היהודי סתר את טענת שר הביטחון, ואמר לכאן רשת ב' כי במערכת הביטחון אין מידע על כך שנסראללה נתן הוראה לירות לעבר ישראל
מערכת כאן
24 באוקטובר 2017
10:43
עודכן ב 11:22

יו"ר הבית היהודי וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, נפתלי בנט, טען הבוקר (שלישי) כי למערכת הביטחון אין מידע על כך, שמנהיג חיזבאללה חסן נסראללה הורה לבצע את הירי לעבר ישראל בסוף השבוע האחרון. בנט אמר את הדברים בראיון לתכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב', לאחר ששר הביטחון אביגדור ליברמן אמר אתמול כי לא מדובר ב"זליגה", וכי "הייתה הוראה אישית של נסראללה למדר את אסד ומשטרו מביצוע הירי הזה".

עוד אמר השר בנט כי אינו יודע מנין שאב שר הביטחון את המידע. הוא הוסיף כי גם אם היה הדבר נכון, אין להסיר ממשטר אסד את האחריות לירי אל ישראל משטח סוריה. "במזרח התיכון מתרשמים ממעשים, ולא מתרשמים מהצהרות. קבענו יעד מאוד ברור - למנוע מאיראן להתבסס בסוריה, ואני מציע לכולנו לאמץ את הכלל של 'דבר מעט ועשה הרבה'", אמר בנט.

כבר אתמול, לאחר הדברים של ליברמן, סתרו בצה"ל את דברי שר הביטחון. גורם בכיר בצבא אמר, כי המידע שלפיו חיזבאללה עומד מאחורי הירי - אינו מוכר לצה"ל.

אמש התייחסו להתבטאותו של ליברמן גם גורמים מדיניים, שאמרו כי מדובר ב"התבטאות חסרת אחריות". הגורמים הוסיפו כי "ככה פותחים מלחמות מיותרות". גורמים בסביבת ראש הממשלה, בנימין נתניהו,  אף טענו כי אינו מכיר את המידע עליו התבסס ליברמן.