גבריאלוב (במרכז התמונה) בבית המשפט, היום
*

מדריכת פנימייה בבני ברק הורשעה באונס שתי חניכות

יעל גבריאלוב בת ה-23 הורשעה בהסדר טיעון שתקפה מינית את שתי הנערות במשך שנים, אחרי שקנתה להן מתנות. "יצרה תלות ואיימה עליהן"
שלי טפיירו
24 באוקטובר 2017
16:23
עודכן ב 16:26

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (שלישי) בהסדר טיעון את יעל גבריאלוב, מדריכה בפנימיית בנות בבני ברק בת 23, באונס ועבירות מין רבות נוספות שביצעה בשתי חניכות קטינות.

לפי כתב האישום, העבירות בוצעו בשנים האחרונות, בעת שהחניכה הראשונה היתה בת 16-14 והשנייה בת 12-11. באשר לראשונה, נכתב כי הנערה שהתה בפנימייה בגלל צו בית משפט. בשנת 2014, בתקופת ראש השנה ובהיעדר מקום אחר לשהות בו נשארה הנערה במוסד בעוד שרוב חברותיה יצאו לחופשה. הקטינה התלוותה לגבריאלוב לבילוי בקניון וזו קנתה לה מתנות.

"החל מאותו מועד", נכתב בכתב האישום, "הנאשמת, שהייתה מודעת לבדידותה ולמצוקותיה של הקטינה, רקמה עם הקטינה קשר אינטנסיבי מאוד, במסגרתו קנתה לקטינה מתנות שונות, התעניינה בשלומה וברווחתה והתקשרה אליה פעמים רבות. בכך יצרה הנאשמת אצל הקטינה תלות כלפיה". בהמשך, גבריאלוב איימה על חניכתה כי אם לא תעשה כרצונה היא תנתק איתה את הקשר.

עוד נכתב בכתב האישום כי בין השנים 2016-2015, כאשר הנערה היתה כבת 14, גבריאלוב אנסה וביצעה בה מעשים מגונים "במספר רב של הזדמנויות" בפנימייה ובמקומות אחרים. בכמה מן המקרים, צוין, גבריאלוב ביצעה את המעשים על אף התנגדותה של הנערה.

בכתב האישום השני נגד גבריאלוב נכתב כי אנסה וביצעה מעשים מגוגנים בחניכה בין השנים 2017-2015, גם כן "במספר רב של הזדמנויות".  במהלך התקופה, נכתב, המדריכה קנתה לבת ה-11 מתנות שונות, העדיפה אותה על פני החניכות האחרות בקבוצה שבפנימייה, הזמינה אותה לישון בחדרה, התירה לה לקום מאוחר ונמנעה מלגעור בה.

הסדר הטיעון נחתם, בין היתר, על מנת לחסוך מהמתלוננת באישום הראשון את העדות בבית המשפט. שיקולים נוספים לחתימה על ההסדר היו הודאתה של גבריאלוב בחלק מהותי מכתב האישום המקורי, קבלת אחריות על מעשיה. ההסדר אינו כולל הסכמה לעניין העונש.

עורכת הדין רותם נוימן וסרמן מפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי), שטיפלה בתיק, מסרה בתום הדיון כי "מדובר בנאשמת שניצלה קטינות שהיו גם כך במצב פגיע ורגיש, ניצלה את בדידותן ואת תלותן בה במשך תקופה ארוכה, על מנת לבצע בהן עבירות מין חמורות".

מנגד, מסר סניגורה של המדריכה הנאשמת, עו"ד אבי חימי: "לאחר שכתב אשום מתוקן הוגש לבית המשפט הנאשמת נטלה אחריות על מעשיה ופניה לטפול ושיקום".