תיעוד: הישיבה השנויה במחלוקת שניהל ח"כ ביטן בעיריית ראשל"צ

על רקע החשדות הנבדקים נגד יו"ר הקואליציה, תיעוד מישיבה שניהל בעבר מעלה כי קידם אישור הסכם למכירת שטח למקורבו של ראש העירייה
24 באוקטובר 2017
21:40

תיעוד שפורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11 חושף כי ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, נטל חלק פעיל בישיבת העירייה שבה אושר הסכם עם אחד ממקורביו - אף על פי שאת הישיבה אמור היה לנהל ממלא מקומו אז, ח"כ דוד ביטן, מחשש לניגוד עניינים.

בתיעוד נראים ביטן וצור פועלים לאישור הסכם למכירת שטח ליזם ארז מוסצ'ו. לטענת חברי מועצה, השטח נמכר במחיר נמוך ממחיר השוק מבלי שניתנה אפשרות לחבר המועצה לעבור על פרטיו. למרות זאת, ח"כ ביטן הדגיש במהלך הישיבה כי בהסכם לא נפל כל פגם.

הליכי אישור העסקה עם מוסצ'ו נמצאים כעת בבדיקה גם במשרדו של מבקר המדינה, במקביל לבדיקה המשטרתית בעניין התנהלותם של בכירים בעיריית ראשון לציון. מטעמו של ח"כ ביטן טרם נמסרה תגובה לפרסום.

בהודעה שפרסם הבוקר בתגובה לדיווח על הבדיקה המשטרתית, מסר ביטן: "כל בר דעת מבין שהעיתוי בו פורסמה הידיעה אינו מקרי ויש כאן נסיון לרפות את ידיי, זה לא יעזור. אני את הפעילות הציבורית שלי אבצע כפי שאני מאמין בה".

עוד אמר יו"ר הקואליציה: "תקופה ארוכה שהעיתון ממחזר סיפורים ישנים שנבדקו על ידי כל גורמי אכיפת החוק ונסגרו. במשך 28 שנה כהנתי כחבר מועצת עיר וקבלתי אלפי החלטות לטובת צד ולרעת צד, זה חלק מהעשייה הציבורית. הנסיון להלך עליי אימים לא יצלח. ידיי נקיות".

מעיריית ראשון לציון נמסר: "ראש העיר התנגד למכירת הקרקע ליזם במחיר חלקי, ויתרה מכך, עמד על כך שהיזם ישלם רטרואקטיבית את מלוא מחיר הקרקע בשוויה המלא על פי ייעודה בעת אישור העסקה. העסקה אושרה על פי כל הכללים והנהלים.

"לעניין הדיון, ראש עיריית ראשון לציון אכן היה בעבר בקשרי ידידות עם מר מוסצ'ו, אך גם הסתכסך איתו בטרם הישיבה המדוברת, ועל כן החליט לא להשתתף בישיבה. צור שב לדיון משום שחברי המועצה מטעם האופוזיציה ביקשו לבטלו מטיעונים פרוצדורליים לא ענייניים, בטענה כי לא קיבלו את החומר בזמן. אם כך, אז כל הדיון, שכלל מגוון נושאים אחרים, לא היה צריך להתקיים. צור שב לישיבה להסדיר עניין זה ותו לא, ויצא מיד שוב, כדי לא להשתתף בכל מרכיב של הדיון בנושא עצמו".