ח"כ שלי יחימוביץ' ויו"ר המחנה הציוני אבי גבאי
צילום: פלאש 90

יחימוביץ' לכאן רשת ב': אפשר לשקול שיתוף פעולה עם יעלון

הח"כית לא שללה הצטרפות של שר הביטחון לשעבר למחנה הציוני. "אין מנוס מפינוי התנחלויות מבודדות בהסכם שלום", הוסיפה בתגובה לדברי גבאי. האזינו
מערכת כאן
25 באוקטובר 2017
10:58
עודכן ב 11:04

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' מהמחנה הציוני טענה הבוקר (רביעי) כי שר הביטחון לשעבר, משה יעלון, עשוי לחבור למפלגת העבודה. בראיון לקלמן-ליברמן בכאן רשת ב', אמרה יחימוביץ' כי "באיחוד כוחות פוליטי מסוים, ניתן לשקול שיתוף פעולה בין מפלגת העבודה למשה יעלון".

יחימוביץ' התייחסה גם לאמירתו של יו"ר המפלגה, אבי גבאי, שלפיה הוא מתנגד לפינוי התנחלויות במסגרת הסכם שלום, והדגישה כי "לא יהיה מנוס מלפנות התנחלויות מבודדות. אנחנו רוצים להגיע לשלום, ובנוגע לדרך שבה זה ייעשה – השמיים הם הגבול".

"אבי גבאי ואני חולקים תפיסת עולם מאוד דומה", הסבירה חברת הכנסת את החבירה ליו"ר המפלגה. "תמכתי בו לראשות המחנה הציוני משום שהוא אדם ראוי, חכם ונקי כפיים". על הביקורת סביב עמדתו כלפי ההתנחלויות השיבה יחימוביץ': "המחויבות שלנו לשלום גדולה יותר משל יאיר לפיד. יש סיכוי שאבי גבאי יהיה ראש הממשלה הבא, ולפיד מוזמן להצטרף".

בהמשך, גינתה יחימוביץ' את דבריו של ח"כ בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי לקלמן ליברמן נגד מבקר המדינה ("יש לנו מספיק שומרי סף, לא צריך גם אותו"). בנוגע להצעתו של סמוטריץ' להגביל את פעילות המבקר, לאפשר לו לבדוק אירועים רק בדיעבד, הבהירה יחימוביץ' כי "מוסד המבקר חשוב מאין כמותו, והמתקפה עליו היא חלק מהמתקפה על שומרי הסף בישראל".

"הרעיון להגביל את מבקר המדינה מלבדוק אירועים בזמן אמת מחסל את המוסד הזה", אמרה יחימוביץ'. "הלא רוב המחדלים במדינה קורים 'תוך כדי'. לבוא ולומר למבקר לבדוק דברים אחרי שהקטסטרופה כבר התרחשה זה לכבול את ידיו".