מולכו
צילום: מיכל פתאל, פלאש 90

עו"ד יצחק מולכו, שליחו המדיני של נתניהו, פורש מתפקידו

מולכו, שמשמש בתפקיד מאז 2009, יסיים את עבודתו בפברואר. נתניהו: "טרם הגיעה העת לחשוף את כל פעולתך, מעולם לא חיפשת לעצמך פרסום על תרומתך"
יואב קרקובסקי
25 באוקטובר 2017
17:29
עודכן ב 17:58

עורך הדין  יצחק מולכו, שליחו המדיני של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הודיע היום (רביעי) כי יעזוב את תפקידו בסוף חודש פברואר 2018. מולכו משמש בתפקיד משנת 2009 וקודם לכן בשנים 1999-1996.

במכתב ששלח מולכו לנתניהו הוא כתב כי "בהמשך לפניות קודמות שלי אליך... אני מתכבד לפנות אליך בבקשה כי תשחרר אותי מתפקידי... אותו אני ממלא מזה כמה וכמה שנים בבחינת שרות לאומי בהתנדבות". מולכו ביקש להשתחרר מתפקידו כבר לפני יותר משנה, אולם נתניהו ביקש ממנו להמשיך בתפקיד. כעת, לאחר פניות נוספות מצד עורך הדין, נעתר ראש הממשלה לבקשה. 

"הפעם, שלא בנפש חפצה ולנוכח עמדתך הנחושה, החלטתי להיעתר לבקשתך", כתב נתניהו. "באותה עת שמחתי שהסכמת לדחות את מועד פרישתך עד לסוף חודש פברואר 2018 וכדי שאוכל למצוא לך מחליף הראוי לתפקיד חיוני זה".

נתניהו הוסיף כי "איני צריך למנות את המשימות המדיניות הרגישות והחשובות שביצעת. עשית זאת תוך שילוב נדיר של כשרון, ניסיון וידע מקיף ועמוק של הסוגיות. טרם הגיעה העת לחשוף את כל פעולתך, אך בטוחני שכשרגע זה יגיע אזרחי ישראל יעריכו עד מאוד את תרומתך".

באפריל האחרון הוגשה לבג"ץ עתירה נגד ראש הממשלה והיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בה התבקשו השניים להסביר מדוע נמשכת העסקת מולכו בתפקיד. העותר, עורך הדין שחר בן מאיר, טען בין השאר כי מולכו נמצא בניגוד עניינים חמור עם עורך הדין דוד שמרון, שותפו של מולכו ומקורבו של נתניהו שחשוד בפרשת הצוללות (תיק 3000). עוד טען העותר כי העסקתו של מולכו ונסיעותיו הרבות לחו"ל מהוות הפרטה של השירות הציבורי. מחר תינתן תשובת המדינה לבג"ץ בעתירה.