חיילי חטיבת צנחנים (למצולמים אין קשר לידיעה)
צילום: דובר צה"ל

חייל צנחנים נפצע באימון פיינטבול ואיבד את הראייה בעינו

החייל השתתף באימון פיינטבול ללא מגן עיניים כנדרש והובהל לחדר הניתוח, שם הרופאים לא הצליחו להציל את הראייה באחת מעיניו. חייל נוסף נפצע קל
רועי שרון
26 באוקטובר 2017
10:06

חייל צה"ל המשרת בחטיבת הצנחנים איבד אמש את הראייה באחת מעיניו, בעקבות פגיעה שספג במהלך אימון פיינטבול – כך פורסם הבוקר (חמישי) לראשונה בכאן רשת ב'.

התקרית התרחשה אתמול בערב. מבדיקה ראשונית עולה כי החייל לא השתמש במגן עיניים כפי שנדרש באימוני פיינטבול, ובשלב מסוים נפגע באחת מעיניו. הוא הובהל לבית חולים והוכנס לחדר ניתוח, אך הרופאים לא הצליחו להציל את ראייתו בעין שנפגעה.

חייל נוסף, שגם כן התאמן ללא מגן עיניים, נפצע אף הוא באימון ומצבו מוגדר קל. בצה"ל יתחקרו כיצד מפקדיהם של השניים איפשרו להם לקיים את האימון ללא מגן העיניים.

התקרית אתמול מצטרפת לשרשרת של תאונות שהתרחשו בתקופה האחרונה בצה"ל. בתחילת החודש לוחם בסיירת הנח"ל נפצע באורח קל מרסיס במהלך מטווח, שנערך בניגוד לעוצר האימונים שהוכרז בצה"ל.

המטווח נערך זמן קצר אחרי התאונה שבה נהרגו סגן אבשלום ערמוני, בן 22 מבית חורון, וסמל ראשון אבינעם דוד כהן, בן 22 מירושלים, בהתהפכות רכב משוריין ברמת הגולן במהלך תרגיל של גדוד התותחנים 411 וקורס מפקדי גדודים ופלוגות.

עוד החודש, פרסם צה"ל את התחקיר על התהפכות האמר בגבול רצועת עזה לפני כארבעה חודשים, שהסתיימה במותו של סמל יובל מנע, לוחם בגדוד 101 של הצנחנים, ולפציעתם של ארבעה חיילים נוספים. מעיקרי התחקיר עולה כי ההאמר נסע במהירות שאינה מתאימה לתנאי הדרך וחזר באופן לא תקין מהשול, וכי החיילים לא תודרכו כראוי.

בחודש יולי נהרג סגן דוד גולובנציץ, בן 22 מאפרת, כתוצאה מפליטת כדור בחברון. בדיקה ראשונית של האירוע העלתה כי גולובנציץ נפגע מירי מטווח קצר של אחד מחייליו, בזמן שדימה תרחיש של תקיפת מחבל.