מורים מפגינים על הפגיעה בשכרם
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

מורים ומנהלי בתי ספר צפויים לקבל תלושי שכר חסרים

פרסום ראשון: הרפורמה שנועדה לפשט את התלושים נתקלה בקשיים, ולכן במשכורותיהם של מאות מורים צפויים להיות חוסרים של עשרות עד מאות שקלים
עמית תומר
26 באוקטובר 2017
21:43

מאות מורים ומנהלי בתי ספר צפויים לקבל בתחילת החודש הבא תלושי שכר ובהם חוסרים של עשרות עד מאות שקלים מהסכום המגיע להם, כך פורסם לראשונה הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. הפערים נגרמו לאחר שהרפורמה שנועדה לפשט את תלושי המשכורת של עובדי ההוראה ולהקל על קריאתם – נתקלה בקשיים. ספציפית, מדובר במורים ומנהלי בתי ספר שלא יועדו להיכלל תחילה ברפורמה, אך צורפו אליה למרות שלהם רכיבי שכר שונים, ומבלי שהשינוי הותאם אליהם, מה שהוביל לירידה הניכרת הצפויה במשכורותיהם.

הדברים מגיעים ברגע מתוח במיוחד, המורים נמצאים כבר תקופה במאבק על תנאי שכרם. בתחילת החודש דיווחו מאות מורים שלא קיבלו משכורות מלאות לחודש ספטמבר, אז בגלל טעויות שנפלו בתחשיב. השבוע המאבק עלה מדרגה כשארגון המורים הכריז שלשום על סכסוך עבודה. שם טוענים שמשרדי הממשלה רוצים לפתור גם את זה במסגרת הסכמי השכר, וכך עד שיגיעו שם לפשרה, לא רק שהמורים לא יזכו להעלאה בשכרם – אלא מאות מהם ירוויחו פחות. מנגד, גורמים במשרד האוצר אמרו בעקבות הפנייה שלנו כי תיקבע ישיבה עם משרד החינוך וארגון המורים לראות כיצד ניתן לטפל בנושא.

במשרדי החינוך והאוצר סירבו להגיב לדברים.