מנהיג חמאס איסמעיל הניה מבקר את תוופיק אבו נעים בב
צילום: טוויטר @SafaPs

מקורות בחמאס: אנשי דאעש בעזה מעורבים בניסיון ההתנקשות

המקורות מסרו לעיתון אל-אח'באר שחקירה ראשונית העלתה כי המטען כוון להרוג את ראש מערך הביטחון של חמאס, תוופיק אבו נעים
גל ברגר
28 באוקטובר 2017
09:39

אנשי דאעש בעזה מעורבים בניסיון ההתנקשות אתמול (שישי) בראש מערך הביטחון של חמאס, תוופיק אבו נעים, כך עולה מממצאים ראשונים בחקירת נסיבות הפיצוץ שאירע אתמול במכוניתו. מקורות בחמאס מסרו לעיתון הלבנוני אל-אח'באר כי המטען כוון להרוג את אבו נעים מבלי לפגוע בעוברי אורח.

על פי דיווחים אחרים מעזה, המטען התפוצץ כאשר אבו נעים פתח את דלת מכוניתו עם צאתו מתפילת יום השישי בצהריים במסגד במחנה הפליטים נוסייראת שבמרכז הרצועה. אבו נעים נפצע מרסיסים, אך הוא במצב טוב וזמן קצר לאחר האירוע כבר קיבל אורחים בבית החולים. מנגנוני הביטחון של חמאס סגרו את הזירה ואספו ממנה סרטי אבטחה שהיו במצלמות בחנויות וברחובות הסמוכים. עוד דווח, כי חמאס הכריז מצב חירום, פרס מחסומים ברחובות, הטיל עוצר ימי מול חופי רצועת עזה ואסר על דייגים להפליג. מנהיג חמאס איסמעיל הנייה ביקר את אבו נעים בבית החולים שיפא בעזה, ואמר כי "המודיעין המצרי התקשרו והביעו סולידריות. התקרית תחזק אותנו, טועה מי שחושב שזה יסיט אותנו מדרכנו, מהגשמת זכויותנו ומההתנגדות. אנחנו ממשיכים בהליך הפיוס". כלי תקשורת של חמאס דיווחו כי גם מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר הגיע לבית החולים לבקר את אבו נעים.

אתמול האשימו בכירים בחמאס את ישראל וסייעניה בעזה בניסיון ההתנקשות. דובר חמאס בעזה פווזי ברהום אמר לערוץ אל-אקצא של חמאס כי מי שעומד מאחורי ניסיון החיסול זה או הכיבוש באופן ישיר או סוכני הכיבוש בשטח באופן עקיף או אויבי הפיוס הפלסטיני ובסופו של דבר הם אויבי העם והמולדת. גם ארגון ועדות ההתנגדות העממית האשים כי יש טביעות אצבע ציוניות על ניסיון החיסול.