יו"ר הקואליציה דוד ביטן
צילום: פלאש 90

ביטן הודיע כי יעלה מחר להצבעה את החוק הצרפתי

לדברי יו"ר הקואליציה, סיעת הבית היהודי הפרה את הסיכומים. בבית היהודי אומרים: אם החוק הצרפתי יובא להצבעה בלי סיכומים - נצביע נגדו
רועי ינובסקי ומיכאל שמש
28 באוקטובר 2017
21:23

נמשכת המחלוקת בקואליציה סביב החוק הצרפתי המגביל חקירה של ראש ממשלה מכהן: יושב ראש הקואליציה, דוד ביטן מהליכוד, החליט הערב (שבת) להביא מחר את הצעת החוק להצבעה בוועדת השרים לחקיקה.

לדברי ביטן, סיעת הבית היהודי הפרה את הסיכומים בדבר דחיית ההצבעה בחודש משום שאנשיה התבטאו נגד החוק הצרפתי. נוסף על כך, בבית היהודי דרשו שהצעת הפשרה שלהם - לחוקק חוק האוסר על המשטרה להמליץ על העמדה לדין - לא תחול על חקירות ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

ביטן מאיים שאם לא תאשר מחר ועדת השרים את הצעת החוק הצרפתי הוא לא יאפשר להביא להצבעה הצעות חוק פרטיות של חברי הכנסת ממפלגתו של נפתלי בנט. מנגד, בבית היהודי אמרו בתגובה שאם החוק הצרפתי יובא להצבעה בלי סיכומים - שרי המפלגה יצביעו נגדו.

בעקבות הודעתו של ביטן על העלאת החוק השנוי במחלוקת להצבעה, גם בסיעת כולנו של משה כחלון נשמעת התנגדות. חברת הכנסת רחל עזריה מכולנו צייצה בחשבון הטוויטר שלה כי "לא אתמוך בחוק חקירות ראש הממשלה. זהו חוק שרע למדינת ישראל".