הפגנת נוער בסיכון מול משרד הרווחה (ארכיון)
צילום: קובי גדעון, פלאש 90

פרסום ראשון: משרד הרווחה למנהלי פנימיות – לא נידבר עד שתסירו תביעות

לטענת מנהלי פנימיות לילדים בסיכון, אחראית משרד הרווחה הודיעה להם כי המו"מ על תקצוב מוסדותיהם יופסק אם לא יסירו תביעות בבג"ץ ויימנעו מראיונות
דקלה אהרון
29 באוקטובר 2017
08:58

מנהלי פנימיות לילדים בסיכון טוענים כי משרד הרווחה איים שלא לדון עימם בתקצוב המוסדות עד שיסירו תביעות שהוגשו לבג"ץ ויפסיקו להתראיין בנושא בכלי התקשורת – כך פורסם הבוקר (ראשון) לראשונה בכאן רשת ב'. לטענת המנהלים, המנהלת האחראית על המוסדות מטעם משרד הרווחה העבירה להם את המסר כתנאי להמשך המשא ומתן בין הצדדים. פרטים נוספים יובאו בתכנית "סדר יום" יום קרן נויבך בכאן רשת ב' בשעה 10:00.

הדיון שקיימו מנהלי הפנימיות עם האחראית ממשרד הרווחה יועד להמשך המשא ומתן, על רקע המשבר שפרץ לאחרונה סביב תקצוב הפנימיות. במהלך הדיון, הודיעה האחראית כי אם התנאים שהציב המשרד לא ימומשו, היא לא תקבל אישור להיפגש עמם פעם נוספת.

פנימיות רבות שמטפלות בילדים בסיכון לא קיבלו עדיין את התקציב המלא לתפעולן עבור החודש שעבר, משום שמנהליהן מסרבים לחתום על ההסכמים הישנים עימם וטוענים כי תקצוב הפנימיות אינו תקין. במקרים אחרים, המנהלים חתמו על ההסכמים והוסיפו על גביהם הערות, אך משרד הרווחה לא אישר את המסמכים.

המנהלים טוענים שהתקצוב החסר גורם לגירעונות כספיים הפוגעים בטיפול הניתן לילדים, וכי הוא מסכן את המשך קיומן של הפנימיות ואף עלול להביא לסגירתן. לטענת העמותה למען ילדי הפנימיות, מדובר בפערי תקציב של עשרות מיליוני שקלים עבור תפעול המוסדות.