כמה מהפלסטינים שנתפסו בשקף
כמה מהפלסטינים שנתפסו בשקף

20 פלסטינים נאשמים בגניבת תוצרת חקלאית במאות אלפי שקלים

הקבוצה היתה חלק מ-70 פלסטינים שחדרו לשקף דרך מעבר מים בסוף השבוע שעבר. "הם היו מאורגנים ושיטתיים"
איציק זוארץ
29 באוקטובר 2017
18:09
עודכן ב 18:54

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (ראשון) לבית משפט השלום בבאר שבע כתב אישום נגד 20 פלסטינים שנכנסו לישראל ללא היתר וגנבו תוצרת חקלאית ממושב שקף שבאזור חברון.

על פי כתב האישום, הנאשמים, ביחד עם עשרות פלסטינים נוספים, נכנסו בסוף השבוע שעבר לשטח ישראל דרך מעבר מים שנמצא מתחת לגדר ההפרדה העוברת באזור. לאחר מכן, הם נכנסו לתוך הכרמים והחממות הסמוכים של מושב שקף כשהם נושאים סלים וארגזים – והחלו לגנוב עגבניות וענבים כדי להעבירם לשטחי הרשות הפלסטינית.

לאחר מכן, נכתב בכתב האישום, הפלסטינים וחבריהם העמיסו את התוצרת שגנבו בעגלות שחלקן היו במקום ואף על כלי רכב שחיכו להם. תוך כדי כך, צוין, הנאשמים פגעו בגפנים, בחממות וציוד אחר וגרמו נזק רב שמוערך ב-300 אלף שקלים ואשר לפי הערכות יתוקן רק בעוד שנים. בשלב מסוים אזרח שנסע במקום הבחין בנעשה והזעיק את כוחות הביטחון. כמה מהפלסטינים ברחו לשטחי הרשות והיתר, כ-70 בני אדם, בהם צעירים ונשים, נתפסו מסתתרים בחממות.

במקביל להגשת כתב האישום הגישה הפרקליטות בקשה למעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים נגדם. בבקשת המעצר נכתב כי "מעשיהם של המשיבים, אשר באור יום שהו שעות בישראל וגנבו תוצרת חקלאית בשווי מאות אלפי שקלים וגרמו לנזקים רבים, תוך היעזרות בקטינים ונשים רבים, מעידים על חוצפתם, ועל החשש הרב שמא ישובו על מעשים אלו או דומים להם. המשיבים לא היססו לעבור מתחת לחומת ההפרדה, מבעד לשטח המפורז ולתוך שטח המושב ממש על מנת לבצע מעשיהם. הם היו מאורגנים, מתוכננים, ושיטתיים".

מפקד היחידה המרכזית דרום במג"ב, רונן כלפון, אמר לאחר המקרה בתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב', כי "הגדר עדיין לא סגורה הרמטית. זה תהליך, בעוד חודש היא תהיה סגורה יותר". מצה"ל נמסר אז בהתייחס למצב בשקף וביישובים אחרים, כי "השלמת הגדר הסתיימה לפני כמה חודשים, ובחודשים האחרונים נעשים מאמצים רבים כדי לחסום את הפתחים הקיימים".