בנימין ושרה נתניהו במוזיאון ישראל, החודש
צילום: אבי אוחיון, לע"מ

העובדת שתובעת את שרה נתניהו העידה במשטרה: איימו עליי

לדברי ש"ר, אחרי שהגישה בסוף השבוע תביעה על התעללות כלפיה אנשים אף הגיעו לפתח ביתה
רועי ינובסקי, ורד פלמן
29 באוקטובר 2017
18:57
עודכן ב 22:06

העובדת לשעבר במעון ראש הממשלה שתבעה את רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, העידה הערב (ראשון) במשטרת ירושלים. העובדת לשעבר, ש"ר, טענה כי לאחר הגשת התביעה בסוף השבוע האחרון אנשים איימו עליה ואף הגיעו לפתח ביתה. לטענתה האיומים החלו לאחר פרסום כתב התביעה ביום שישי בבוקר, המשיכו בשבת ואף היום בבוקר. 

העובדת לשעבר סיפרה כי מיד אחרי שהתפטרה מתפקידה, יועצת ראש הממשלה לענייני חרדים רבקה פאלוך וואב הבית אפי אזולאי לחצו עליה ועל בעלה שלא להתלונן נגד רעיית ראש הממשלה. לטענת העובדת, הם הוזהרו כי "גורלכם יהיה כמו של מני נפתלי – תהיו זרוקים ברחובות". 

מהמשטרה נמסר כי "העובדת ביקשה באמצעות עורך דינה להגיע ולהגיש תלונה. עם סיום גביית גרסתה התלונה תועבר לידי גורמי החקירה המוסמכים ובהתייעצות עם הפרקליטות יוחלט על אופן המשך הטיפול בה".

עוד נודע כי יועץ התקשורת של של עורכי הדין שמייצגים את העובדת, אריק רוזנטל, הציע לעדה מרכזית בתיק, שעבדה בעבר עם ש"ר, לעבוד כעוזרתו האישית. רוזנטל אישר את הפרטים ומסר כי "יש בידיי ראיות ועדויות שהגברת נ"ק, העובדת במעון ראש הממשלה, מועסקת העסקה פוגענית וקשה ביותר שהדעת אינה סובלת. אכן פניתי אתמול בערב לגברת נ"ק בניסיון לסייע לה, מתוך דאגה אמיתית לשלומה וכחלק ממחויבותי כאזרח להעניק עזרה לאדם במצוקה".

מלשכת נתניהו נמסר: "זה רק קצה הקרחון של השיטות הבזויות שבהן פועלים מני נפתלי, עורכת הדין נעמי לנדאו ושותפיהם".

ש"ר, צעירה חרדית ואם לשלושה, התקבלה לעבודה לפני חודשיים והועסקה במעון במשך חודש. שלשום היא הגישה תביעה על סך 225 אלף שקל נגד שרה נתניהו, שבה היא מגוללת כיצד לטענתה רעיית ראש הממשלה התעללה בה, השפילה אותה, השתלחה בה, התעמרה בה ואף עמדה להכותה.

בתביעה, שהוגשה גם נגד משרד ראש הממשלה, חברת הניקיון שבאמצעותה הועסקה העובדת, היועצת פאלוך, אב הבית אזולאי וראש הסגל של נתניהו יואב הורוביץ - מגוללת העובדת את מסכת הראיונות והמיונים שעברה כדי להתקבל לעבודה ואת יחסה של נתניהו. לפי התביעה מונהג בקומה השנייה של מעון ראש הממשלה "קוד לבוש קיצוני" וכבר בראיון העבודה הוסבר לה כי "הגברת נתניהו נוהגת לקנוס את העובדות בשל נזקים שלדעתה (הבלעדית והקובעת) נגרמו על ידיהן".

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב בתגובה בפייסבוק כי מדובר בניסיון סחיטה של עובדת שהועסקה כמה ימים ומאחוריה עומדים כרגיל ידיעות אחרונות ונעמי לנדאו, עורכת הדין של מני נפתלי. נתניהו כתב כי "ידיעות אחרונות ממשיכים ברצח האופי השיטתי של משפחת נתניהו שנמשך כבר 20 שנים".

חברת הכנסת נאוה בוקר (הליכוד) אמרה הבוקר בראיון לקלמן ליברמן בכאן רשת ב' כי ההסתה נגד שרה נתניהו היא "פי מאה" מזו שהיתה נגד ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין. בהתייחס לתובעת טענה בוקר כי "יש כאן סוללה מאחוריה, אשה לכאורה חרדית, תמימה, ענייה, ששכרה באמת פרו-בונו משרד עורכי דין ומשרד יחסי ציבור. צריך לומר את זה בגלוי".