הפגנת עובדי "נגב קרמיקה"

הוארך המו"מ ב"נגב קרמיקה": השופטים מקווים להתערבות המדינה

בית הדין האזורי לעבודה העניק זמן נוסף להנהלה ולעובדי המפעל להגיע להבנות. השופטים קבעו כי אם המו"מ ייכשל על הממשלה להתערב במאמצי השיקום
ניסים קינן
30 באוקטובר 2017
12:58
עודכן ב 13:30

בית הדין האזורי לעבודה העניק היום (שני) זמן נוסף להמשך המשא ומתן לפתרון המשבר במפעל "נגב קרמיקה". השופטים קבעו כי יינתנו כשבועיים נוספים למיצוי הדיונים בין ההנהלה לעובדים בתקווה להתערבות גורמים ממשלתיים. המשבר החל לאחר שההנהלה הודיעה על כוונתה לסגור את המפעל ושלחה מכתבי פיטורים ל-140 העובדים בו. 

השופטים הוסיפו כי אם המו"מ לא יישא פרי, יהיה על המדינה להתערב במאמצי השיקום של העובדים. בהחלט בית הדין נאמר כי מצופה מראש מועצת ירוחם מיכאל ביטון לפעול מול כל גורם ממשלתי, ובעיקר מול משרד הכלכלה כדי להביא לסיוע ממשלתי.

הפגנת העובדים הבוקר:


השופט פנה לעובדים וביקש מהם לשתף פעולה ולמצות כל הליך שיועיל להמשך קיום המפעל והבטחת פרנסתם.

מוקדם יותר הפגינו העובדים מול היכל המשפט בבאר שבע שבו התקיים הדיון בבית הדין האזורי לעבודה. "אנחנו לא יוכלים יותר, אנשים יושבים כבר חודש בבית", אמר יוסי גיא, אחד מחברי הוועד שהשתתף בהפגנה. "ההנהלה עשתה לנו סיבוב, היא קנתה את החברה בידיעה שהיא הולכת לסגור את המפעל ומשאירה רק את החנויות. אנחנו רק רוצים שייתנו לנו לעבוד".

בהחלטתם הקודמת באמצע החודש, הקפיאו השופטים למשך שבועיים את מכתבי הפיטורים שקיבלו העובדים. לפני כשבועיים וחצי הודיעה ההנהלה על סגירת נגב קרמיקה, שנרכש לפני ארבעה וחצי חודשים, ועובדי המפעל קיבלו מכתבי פיטורים. מנכ"ל הקבוצה כתב לעובדים כי המפעל הפסיד 2 מליון שקל בכל חודש. לדבריו, ההסתדרות ו-ועד העובדים לא היו נכונים לתוכנית התייעלות רחבת היקף, לא שיתפו פעולה עם ההנהלה ולפיכך לא היה מנוס מסגירת המפעל.